Dışişleri'nden Ermenistan'ın sivillere yönelik saldırısına kınama!

Dışişleri Bakanlığı: “(Ermenistan’ın sivillere saldırısı) Bu insanlık dışı saldırıyı en ağır şekilde kınıyoruz."

Dışişleri'nden Ermenistan'ın sivillere yönelik saldırısına kınama!
Dışişleri'nden Ermenistan'ın sivillere yönelik saldırısına kınama!
GİRİŞ 27.10.2020 20:21 GÜNCELLEME 27.10.2020 20:53
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan’ın sivillere yönelik gerçekleştirdiği saldırıya "Bu insanlık dışı saldırıyı en ağır şekilde kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Ermenistan’ın, dün (26 Ekim) ilan edilen ateşkese rağmen Azerbaycan’da çatışma bölgesi dışındaki sivil yerleşim alanlarına yönelik olarak devam eden saldırıları tüm evrensel insani ve ahlaki değerleri ayaklar altına almaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Bakanlık tarafında yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

"Ermenistan silahlı kuvvetlerinin bugün akşam saatlerinde Berde kentine yönelik saldırısında biri 2 yaşında bir çocuk olmak üzere dört sivil hayatını kaybetmiş, 13 kişi yaralanmıştır. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, tüm Azerbaycan halkına başsağlığı diliyoruz.

Ermenistan’ın bu insanlık dışı saldırısını en ağır şekilde kınıyor, vicdan ve sorumluluk sahibi ülkeleri Ermenistan’ın işlemeye devam ettiği savaş suçlarına dur demeye çağırıyoruz.

Minsk Grubu Eşbaşkanlarının girişimleriyle bugüne kadar ilan edilen 3 ateşkesin her seferinde Ermenistan tarafından ihlal edilmesine rağmen, bu ihlallere Eşbaşkanlardan herhangi bir tepki gelmemesini de manidar buluyoruz."

ETİKETLER
kınama
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Yüksel 1 ay önce Şikayet Et
    it iti ısırmaz diye boşuna dememişler. azeri kardeşlerimiz de siha ları daha etkin kullanmaları lâzım ki it ancak bundan anlar
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Dünyayı sarsan suikast sonrası çağrı geldi: Geri dön
Türkiye'deki korkunç tabloyu açıklayıp uyardı: Bunlar mutlaka yapılmalı...