Son dakika: Bahçeli'den Davutoğlu'nun talebine cevap!

Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun 'Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' teklifini sunmak için yaptığı görüşme talebini reddetti. Bahçeli, ''Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi konusunda bir görüşme talebiniz var ise o konuda randevu verelim'' ifadelerini kullandı.

Son dakika: Bahçeli'den Davutoğlu'nun talebine cevap!
Son dakika: Bahçeli'den Davutoğlu'nun talebine cevap!
GİRİŞ 19.11.2020 17:07 GÜNCELLEME 19.11.2020 17:42
Bu Habere 126 Yorum Yapılmış

Gelecek Partisi Özel Kalem Müdürü Mehmet Aytekin, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker'e, "Kamuoyuna açıkladığımız 'Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerimizi sunmak üzere, Sayın Genel Başkanımız, Sayın Genel Başkan Devlet Bey'den görüşme talep etmektedir" mesajını iletti.Ardından Ahmet Davutoğlu, Bahçeli ile görüşme talebini yazılı bir metin halinde de MHP Genel Merkezi'ne gönderdi.Yazıda, "Gelecek Partisi olarak 1 Kasım 2020 tarihinde 1. Olağan Genel Kongremizi gerçekleştirdik. 9 Kasım 2020 tarihinde ise 'Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' önerimizi kamuoyu ile paylaştık. Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi' teklifimizi sunmak ve gündem ile ilgili genel istişarede bulunmak üzere görüşme talebinde bulunuyorum" ifadesine yer verildi.

BAHÇELİ'DEN CEVAP!

Davutoğlu'nun imzalı yazısıyla gelen bu talebe Devlet Bahçeli, Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker aracılığıyla yanıt verdi. Çeliker, Gelecek Partisi Özel Kalem Müdürü Mehmet Aytekin'e gönderdiği yanıtta şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi ile Sayın Genel Başkan Ahmet Beyin, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi konusunda bir görüşme talebiniz var ise o konuda randevu verelim. Güçlendirilmiş parlamenter sistem konusu ile ilgili görüşme talebinizi cevaplandıramıyorum. İyi çalışmalar dilerim."

 

 

ETİKETLER
SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 126
 • HIDIR BUDUR 11 ay önce Şikayet Et
  "Herşey GÜZEL olacak...(Abdullah GÜL) "..........."Herşey İYİ olacak (Meral AKŞENER) "..... "Herşey GÜZEL olacak...(Ekrem İMAMOĞLU) .......!!?? sanki aynı ağacın dalları gibi....ATASÖZÜ : " Aynı ağaçtan AHIRA KÜREK'de, camiye DİREK'de olur" derler......
  Cevapla
 • Maho 11 ay önce Şikayet Et
  Yav sizin başka işiniz yokmu be lüzumsuz boş .....lar
  Cevapla
 • Ertuğrul 11 ay önce Şikayet Et
  Hainlikte hit yaptınız kendi ağzınız la söylediklerinizi kendiniz yalanladınız. Size oy vereceklerin zerre kadar akıl ve şuurları milli değerleri yok nazarimizda yazıklar olsun Konyalı olarak iğreniyorum sizden.
  Cevapla
 • Anonim 11 ay önce Şikayet Et
  Bugün varız yarın yokuz, 3 günlük dünya için neden bu kıvraklık ve riyakarlık. Yazık oldu hocaya, kendini rezil rüsva etti.
  Cevapla
 • Bakı yeşil 11 ay önce Şikayet Et
  Adam zaten paraşütle getirilmişti arkasında ingiliz kraliyet hava yolları var. Gül Babacan Karamollayan kombinesinin karesi oluştu.
  Cevapla
 • Meltem 11 ay önce Şikayet Et
  Zavallı davutoğlu.. Onu bu millet hoca diye baştacı etti... O liberallerin yani küreselcilerin kuyruğuna takıldı... Fetöcüler gibi... Seni artık hoca olarak görmüyoruz... sen bir hainsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 23 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı! Önemli düşüş!
İki doz Sinovac aşısı olanlar için yeni karar