2020’nin olayı Ayasofya

“2020’nin En Beğenilen Olayı” anketinde Ayasofya’nın 86 yıl sonra yeniden ibadete açılması yüzde 82 ile ilk sırada çıktı. AK Parti’nin Telegram üzerinden yaptırdığı araştırmada Azerbaycan’ın Karabağ zaferi yüzde 10, Karadeniz’de doğal gaz bulunması yüzde 8 şeklinde sıralandı.

2020’nin olayı Ayasofya
2020’nin olayı Ayasofya
GİRİŞ 26.01.2021 07:11 GÜNCELLEME 26.01.2021 07:14
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

AK Parti’nin sosyal medya uygulaması Telegram’da yaptığı 2020’nin en beğenilen ve unutulmaz olayı anketinden Ayasofya’nın 86 yıl sonra yeniden ibadete açılması çıktı. Ankette, “2002’den bu yana her yıl olduğu gibi 2020’de de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde pek çok güzel çalışmaya milletçe imza attık” denilerek katılımcılara 2020’nin unutulmaz ve en beğenilen olayı soruldu. Şıklar arasında Ayasofya’nın 86 yıl sonra yeniden ibadete açılması, Azerbaycan’ın Karabağ zaferi ve Fatih sondaj gemisinin Karadeniz’de 405 milyar metreküplük doğal gaz keşfi yer aldı.

AÇIK ARA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu olaylara ilişkin fotoğraflarına da yer verilen ankete katılanların yüzde 82’si Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasını seçti. Katılımcıların yüzde 10’u ise Karadeniz’de doğal gaz rezervi bulunmasını işaretlerken, yüzde 8’i Azerbaycan’ın Karabağ zaferini geçen yılın en unutulmaz ve beğenilen olayı olduğunu belirtti.

GÖZ NURU

Anketten Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması çıksa da katılımcılar, yorumlarda “hepsi” diye belirtti. Ayasofya ile ilgili yapılan değerlendirmelerden bazıları şöyle:

-Hepsi ama Ayasofya göz nuru.

-Hepsi ama Ayasofya hayalimizdi.

-Ayasofya 2020’nin taçlı yıldızıdır.

-2020’nin en güzel olayı Ayasofya’dır.

-Ayasofya bu milletin baş tacı, güzel yarınlarının anahtarıdır.

-Hepsi birbirinden kıymetli ama Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, Türk İslam tarihinin dönüm noktasıdır.

-Büyük ve bağımsız bir Türkiye’nin müjdecisi olan bu üç gelişme de birbirinden önemlidir. Ancak Ayasofya feth-i mübin sembolüdür.

YENİŞAFAK

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Osman 1 ay önce Şikayet Et
  Elbetteki islam aleminin gururu Ayasofya’nın ibadete açılmasıdır,ancak bu tür anketler eminim Canan kaftancıoğlunun hoşuna gitmiyor ,çünkü o islamla ilgili her şeye düşmandır.vesselam!
  Cevapla
 • Ankara 1 ay önce Şikayet Et
  2020 yılının taçlı yıldızı AYASOFYA CAMİİ 'DİR Rabbimiz Reisimize uzun ömür versin inşallah. Devletimize milletimize zeval vermesin inşallah
  Cevapla
 • esas 1 ay önce Şikayet Et
  Muahalefet oy için AKP lileri bile ziyaret ederken sizler ne yapıyorsunuz. Bunları yapmak zorunda diye bakılır ama hatalar oy verilmeyerek cezalandırılır. Patetes soğandan korkup halka gidemiyorsa yöneticiler 1- problemi çözsünler 2- halka gelip merhaba desinler.
  Cevapla
 • Yakup 1 ay önce Şikayet Et
  Ak Parti kendine güveniyorsa, bir de İstanbul Sözleşmesi ile süresiz nafakayı sorsun halka.
  Cevapla
 • seloo 1 ay önce Şikayet Et
  sakin ol , az sonra vatan haini ilan edileceksin
  Cevapla
 • çç 1 ay önce Şikayet Et
  Bu iyi tarafı. Diğer yandan geçinme,zamlar bu da sorulsun
  Cevapla
 • Adil 1 ay önce Şikayet Et
  Senin gibi nankör hainler oldukça bu memleket düzelmez. Bir temizlik şart.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İçişleri'nden son dakika açıklama: 23.59'a kadar muaf tutulacaklar
Görüntüleri yayınlandı: İran ABD üssünü füzelerle böyle vurmuş