Tüyler ürperten görüntü: Su çekildi, iskeletler ortaya çıktı

Kayseri'de, Yamula Barajı'nda su seviyesinin düşmesi nedeniyle eski Taşhan Mahallesi'ndeki mezarlık ve evler ortaya çıktı. Mahalle sakinlerinden Abdullah Özdemir (66) "Sular çekildiğinde mezarlıkta iskeletler çıktı. Benim ihbarımla gelen yetkililer kemikleri yeni mahallenin mezarlığına götürdüler. Şimdi su çekildikçe yine çıkmaya devam ediyor" dedi.

Tüyler ürperten görüntü: Su çekildi, iskeletler ortaya çıktı
Tüyler ürperten görüntü: Su çekildi, iskeletler ortaya çıktı
GİRİŞ 07.02.2021 10:51 GÜNCELLEME 07.02.2021 11:32
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Kocasinan ilçesine bağlı Taşhan Mahallesi, 2003 yılında yapılan Yamula Barajı projesi kapsamında 6 kilometre uzaklıktaki alana taşındı. Evleri yüksek kesimde olan bazı vatandaşlar ise mahallede yaşamlarını sürdürmeye devam etti. Mahallenin taşınan bölgesi ise barajın devreye girmesiyle birlikte sular altında kaldı.

Son dönemde yağışların az olması nedeniyle Yamula Barajı’nda sular çekildi. Su seviyesinin düşmesiyle birlikte eski Taşhan Mahallesi’nin mezarlık ve evleri ortaya çıktı. Mezarlıkta insanlara ait kafatası ve kemikler de ortaya çıkarken, bunlar belediyeye görevlileri tarafından toplanıp, yeni mahalledeki mezarlığa gömüldü.

Mahallede yaşayan Abdullah Özdemir, "Eski Taşhan Mahallesi 2003 yılında Yamula Barajı nedeniyle su altında kaldı. Sonrasında köyümüz istimlak edildi. Mahallemiz yaklaşık 6 kilometre uzaklıktaki başka bir bölgeye taşındı. Burada yaşayan vatandaşların çoğu oraya taşındı. Yeri olmayanlar ise, yaklaşık 15 kişi burada ikamet ediyor. Buradaki evlerin çoğu sular altında kaldı” diye konuştu.

Suların çekilmesi nedeniyle mezarların ortaya çıktığını kaydeden Özdemir, "Son dönemde yağışların az olması burayı çok etkiledi. Sular altında kalan mahallemizin hemen hemen yarısı ortaya çıktı. Sular çekilince buradaki mezarlar ve evler görünür oldu. Sular çekildiğinde mezarlıkta iskeletler çıktı. Benim ihbarımla gelen yetkililer kemikleri yeni mahallenin mezarlığına götürdüler. Şimdi su çekildikçe yine çıkmaya devam ediyor. Ben burada vatandaş olarak vicdan azabı çekiyorum. Yarın bende onlar gibi olacağım. Vicdan azabından dolayı söylüyorum. Gelip, götürüyorlar. Orası çok eski bir mezarlık" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
kuraklık
YAZDIR
YORUMLAR 24
 • Akgul oguz 3 ay önce Şikayet Et
  Isteyenler mezarini tasidilar o mezarliktan
  Cevapla
 • rinna 3 ay önce Şikayet Et
  ula biz o barajda balık tutup yiyor idik haydaa
  Cevapla
 • Osman 3 ay önce Şikayet Et
  bişe olmaz korkma sonuçta gübreden yetişen yeşilliğide yiyoruz
  Cevapla
 • Erol09 3 ay önce Şikayet Et
  Mezara takilmssiniz,Barajlarda su altinda kalan Evlerin Tuvalet cukurlarina ne diyorsunuz,Mezardan kemikler ciktiysa cukurdanda baska seyler cikabilir.
  Cevapla
 • Hace 3 ay önce Şikayet Et
  söylenecek o kadar laf var ki ben 2 laf edeyim ya Hu o kabirde yatanlara neden eziyet edildi kabirleri sular altında kaldı. neden Vatandaşa Mezarlıklı ceset suları içirildi
  Cevapla
 • karamürselli 3 ay önce Şikayet Et
  2000 yılında bu barajı yapan zihniyet mezarları görmemiş mi acaba,adamın ölüye saygısı olur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye Kupası'nda şampiyon Beşiktaş!
Erdoğan duyurmuştu! Milli Savunma Bakanlığı görüntüleri paylaştı