Bakanlıktan 23 Nisan açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan 23 Nisan'da yaşanan olaylar ilgili açıklama geldi.

Bakanlıktan 23 Nisan açıklaması
Bakanlıktan 23 Nisan açıklaması
GİRİŞ 25.04.2021 18:07 GÜNCELLEME 25.04.2021 18:07
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda birçok üst düzey yöneticinin yerlerini geleceğin mimarı çocuklara teslim ettiği anımsatıldı.

"Biz de Bakanlığımız kurumlarında kalan bir yavrumuza koltuğumuzu devrettik." İfadelerine yer verilen açıklamada, programa devlet korumasında bulunan bir çocuğun davet edilmesi üzerinden haksız ve yersiz tartışmaların devam ettirilmesi nedeniyle kamuoyunu doğru bilgilendirme gereğinin hasıl olduğu belirtildi.

"Devlet koruması altında olmak, gizlemeleri gereken bir durum değildir"

Bakanlık koruması altında olan çocukların "bakımını sağlayacak kimsesi olmadığı için ve güvenlik ihtiyacı nedeniyle kurum korumasına alınan çocuklar" olmak üzere iki gruptan oluştuğu vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Nitekim, Bakanlığımızın programlarında riskli grupta olmayan çocuklarımızla olan etkinliklerimiz ve görsellerimiz öteden beri paylaşılagelmektedir.

Güvenlik ihtiyacı nedeniyle Bakanlığımız korumasında olan çocuklarımızın kimliklerinin gizli kalması, mahremiyetlerinin korunması için de azami dikkat ve özen göstermekteyiz. Bu hassasiyetimiz her zaman devam edecektir.

Koruma altında olan çocuklarımızın da akranları gibi hayatın her alanında görünür olmasının, herhangi bir dışlanmaya uğramadan bu toplumun saygın birer bireyleri olarak yetişmelerinin önemine inanmaktayız. Bakanlığımız koruması altında olan çocuklar da bu ülkenin tüm çocukları ile eşit haklara sahiptir ve onların da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, diğer akranlarıyla deneyimlemeleri en doğal haklarıdır.

Devlet koruması ve bakımı altında olmak, bu çocuklarımız için utanmaları, gizlemeleri ya da kendilerini toplumdan soyutlamaları gereken bir durum değildir."

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Yakub 7 ay önce Şikayet Et
  Şu çocuklara koltuk verme işine bi son verelim inşaAllah. Bu iş sıkıntılı. Ehil olan olmayan herkeste koltuk sevdası pompalanıyor. Ehil insanlar asil ailelerden özenle seçilmeli. Bizdeki asaleti yıkıp Avrupa krallıklarda görev yapan aileleri asil aileler ilan ederken bizim politika çekişmeler ile geçer. Bin yıldır böyle değildik. Şu düştüğümüz rezilliğe bakın. Chp 'nin yalanları zulüme dönüştü.
  Cevapla
 • 1071 7 ay önce Şikayet Et
  bıktık artık bu kokuşmuş zihniyetten...
  Cevapla
 • levent 7 ay önce Şikayet Et
  albirini vur diyerine
  Cevapla
 • Ibrahim 7 ay önce Şikayet Et
  çamur at izi kalsın
  Cevapla
 • Memoli 7 ay önce Şikayet Et
  Güzel bir uygulama bence, bu çocukları dışlamamak toplumda farklı olmadığını göstermek için örnek bir uygulama
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Uzman isim canlı yayında açıkladı! Asgari ücrete 1200 liralık zam beklentisi
Asgari ücrette önemli gelişme! İlk rakamlar belli oldu