Kütahya Valiliğinden alkol satışı haberlerine ilişkin açıklama

Kütahya Valiliği bazı basın ve yayın organlarında çıkan haberlere ilişkin “Kütahya’da Marketlerde alkol satışı” ile alakalı bir basın bildirisi yayımladı.

Kütahya Valiliğinden alkol satışı haberlerine ilişkin açıklama
Kütahya Valiliğinden alkol satışı haberlerine ilişkin açıklama
GİRİŞ 30.04.2021 22:40 GÜNCELLEME 30.04.2021 22:46
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Kütahya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında ilimizde marketlerde alkol satışına izin verildiği yönünde maksatlı haberler yer almaktadır. Bu nedenle aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur" denildi. Valilik açıklamasında, “Kamuoyunun malumu olduğu üzere 17 Mayıs tarihine dek sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması 29 Nisan Perşembe, saat 19.00 itibarıyla uygulanmaya başlamıştır. Bu kapsamda İl Hıfzıssıhha Kurulunun 8 Aralık 2020 tarihinde almış olduğu karar uyarınca bu tarihten itibaren kısıtlama günlerinde marketlerde alkol satışı kısıtlaması tüm 81 ilde olduğu gibi ilimizde de uygulanmaya devam etmektedir. Ayrıca yine haberde bahsedilen tekel büfelerin faaliyetleri de İçişleri Bakanlığımız tarafından yayımlanan Genelgede belirtilen istisna kapsamında olmadığından yine 81 ilde olduğu gibi İl Hıfzıssıhha Kurulumuzun almış olduğu karar gereğince kısıtlama süresince sınırlandırılmıştır. Belirtilen sınırlandırmalara aykırı hareket edenler hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddelerince adli ve idari işlemler uygulanacaktır” ifadelerine yer verildi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Aslan 1 ay önce Şikayet Et
  Ramazan günü bile alkolle yatip kalkiyorlar .yazık vala
  Cevapla
 • Karakartal 1 ay önce Şikayet Et
  Zıkkımın dibini için mübarek ramazan gününde. Milletin derdi başka bunların derdi hala rakı balık. Allah tez zamanda sizleri ıslah etsin inşallah.
  Cevapla
 • NİYAZİ KARACA 1 ay önce Şikayet Et
  Müslüman bir ülkede hemde Ramazan Ayında neyin tartışmasını yapıyoruz, kafayı çekip sokaklarda danalar gibi böğürmek, yollarda trafiği birbirine katmak özgürlükse lanet olsun diyorum.
  Cevapla
 • Adımopter 1 ay önce Şikayet Et
  Valimiz ne diyorsa o.Halk adamı, Kütahyamız için değerdir.
  Cevapla
 • ALBATROS 1 ay önce Şikayet Et
  İnşallah Bütün Valilerimiz İçki Satışına Müsade Etmezler ve İçişleri Bakanlığımızın Aldığı Kararı Uygularlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: TSK'nın cezalandırma atışlarında çok sayıda terörist öldürüldü!
Bakanlıktan muhteşem video: Kartal olur süzülürüz gökten, aslan olur kükreriz yerden