Maske takmayı reddeden sağlık çalışanına para cezası

Eskişehir’de alışveriş yapmak için girdiği markette maske takmayı reddeden sağlık çalışanı Selime Topçu’ya, 900 lira idari para cezası kesildi.

Maske takmayı reddeden sağlık çalışanına para cezası
Maske takmayı reddeden sağlık çalışanına para cezası
GİRİŞ 05.05.2021 01:24 GÜNCELLEME 05.05.2021 01:24
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Eskişehir’deki bir hastanede sağlık çalışanı olduğu belirtilen Selime Topçu, Odunpazarı ilçesi Arifiye Mahallesi İkieylül Caddesi’ndeki bir markete girdi. Market çalışanları maske takması konusunda Topçu’yu uyardı. Ancak uyarılara aldırış etmeyen Selime Topçu, alışveriş yapmaya devam etti.

Market yöneticilerin ihbarı üzerine gelen polis ekipleri Topçu’ya, pandemi döneminde maske takılmasının zorunlu olduğunu belirterek, “Genelge var, pandemi nedeniyle maskesiz markete giremezsiniz” dedi. Tüm uyarılara karşın maske takmayacağını söyleyen Topçu’ya koronavirüs tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle 900 lira idari para cezası kesildi.

Maske takmamanın anayasal bir hak olduğunu öne süren Selime Topçu, “Maske takmıyorum, çünkü anayasal hakkımı kullanıyorum. Anayasada maske takmak gibi bir zorunluluk yok. Maske takılması için olağanüstü hal olması gerekiyor. Olağanüstü hal ilan edilmediği için genelgeyle hareket ettiklerinden dolayı, maske takmaya itiraz ediyorum” dedi.

Yapılan işlemin ardından Selime Topçu, bölgeden ayrıldı.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Eyüp1 3 gün önce Şikayet Et
    Anayasada sen hastalığı sağa sola yay diye bir maddede yok ,çok bilmiş ukala.
    Cevapla
  • Duran Kara 3 gün önce Şikayet Et
    Bu yaratık şimdi serbest ise vay benim ülkemin haline.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
FETÖ'den özel kripto ekibi
Erdoğan ve AK Parti'nin oy oranı kaç? Canlı yayında son anketi açıkladı