Azınlık temsilcilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çankaya Köşkü'nde ağırladığı azınlık temsilcileri, duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Azınlık temsilcilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür
Azınlık temsilcilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür
GİRİŞ 06.05.2021 17:54 GÜNCELLEME 06.05.2021 17:54
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam Çankaya Köşkü’nde azınlık cemaatleri temsilcileriyle bir araya geldiği iftar programında, her davetli tek tek söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “muhabbet sofrası” olarak tarif ettiği davette azınlık cemaatleri temsilcileri, nazik ve kıymetli davetleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, bu anlamlı masada bulunmaktan büyük bir onur ve memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Davetliler, farklı inanç mensupları olarak güzel kalpli ve vicdanlı insanların olduğu Türkiye gibi bir ülkede güven içinde yaşadıkları için şanslı olduklarını ifade ettiler. Türkiye’de hiçbir dönemde görmedikleri kolaylıkları son 20 yılda yaşadıklarını anlatan misafirler, AK Parti iktidarı döneminde fark edildiklerini, kapılarının çalındığını ve muhatap alındıklarını ifade ettiler.
Azınlık cemaati temsilcileri, bu ülkenin vatandaşı olma hissini kendilerine daha güçlü olarak hissettirdiği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şükranlarını ileterek, “Sizin iktidarınız döneminde biz birçok şey kazandık. Bunları asla unutamayız. Bu ülkede yaşayan farklı inanç mensupları olarak gerçekten çok şanslıyız ki zat-ı aliniz gibi bir liderimiz, bir Cumhurbaşkanımız var. Tüm dualarımızda sizi ve çalışma arkadaşlarınızı anıyoruz. Sağlığınız için, ülkemizin birliği, beraberliği, barışı ve huzuru için dua ediyoruz. Bunun için çaba da harcıyoruz. Biz her zaman Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yanındayız. Ülkemizi çok seviyoruz” ifadelerini kullandı.
Büyük Türkiye ailesinin bir parçası olarak bu ülkede dostluk, yakınlık ve kardeşlik gördüklerini anlatan davetliler, bu topraklarda oluşan birlikte yaşama duyarlılığının ve manevi iklimin bütün dünyaya yayılması ve örnek olması temennisinde bulundu. Azınlık cemaatleri temsilcileri “Müslüman kardeşlerimizin Ramazan Bayramı'nı şimdiden tebrik ediyoruz” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Türkiye’deki bu kardeşlik tablosunun dünyaya da anlatılması noktasında azınlık cemaati temsilcilerinin desteklerinin ve çalışmalarının büyük önem arz ettiğini belirtti. 1915 olayları hakkında ABD Başkanı Joe Biden’ın yaptığı mesnetsiz, haksız ve gerçek dışı açıklamaya da değinen Erdoğan, Biden’a bu konunun siyasetçilerin değil tarihçilerin, hukukçuların işi olduğunu söylediğini aktardı.
Azınlık cemaati temsilcileri ise Türkiye’de rahat, huzurlu ve eşit şekilde yaşadıklarını dünyaya daha güçlü anlatma noktasında daha fazla gayret göstermeye hazır olduklarını dile getirdi.
Davete Fener Rum Patriği Bartholomeos, Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Konstantin Yuvanidis, Süryani Metropoliti Yusuf Çetin, Süryani Kadim Vakfı Başkanı Sait Susin, Türkiye Musevileri Hahambaşı İsak Haleva, Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh, Türkiye Hahambaşılığı Vakfı Başkanı ve Türk Yahudi Toplumu Eşbaşkanı Erol Kohen, Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan, Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu, Türkiye Süryani Katolik Cemaati Ruhani Lideri Orhan Çanlı ve Süryani Katolik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Basatemir katıldı. Programda Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da hazır bulundu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Misaki Milli 1 ay önce Şikayet Et
  Ayasofya tekrar Cami olarak açıldığı için Türkleri tehdit eden Bizans artığı patrikde orada mı !!!
  Cevapla
 • Barbaroslar geliyor 1 ay önce Şikayet Et
  Bravo ,,bu azınlıklar bize ecdadımız dan yadigar,onlarda kendilerini türk olarak görüyor ,gerçektende bu iktidar zamanında çok şey kazandılar .yabancılar gelsinde örnek alsınlar
  Cevapla
 • kahrol chpkk 1 ay önce Şikayet Et
  chpkk siz azinliklardan daha tehlikelidir...gerci ayni saftasiniz herseyi goruyoruz...
  Cevapla
 • RTEEBU 1 ay önce Şikayet Et
  Diyanet İşleri Başkanı'mız resmi ya da gayri resmi ziyaretlere makamını temsil eden kıyafetlerle gittiği zaman laiklik (ne menem şeyse) elden gidiyor diyen CHPKK, Reis'imizi ziyaret eden T.C. vatandaşı olan bu şahısların resimlerine iyi bak eğer gözleriniz hala görüyorsa laiklik elden gitti mi?!..
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Azınlık demek doğru olmaz. Herkes türk sayılcak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan Şuşa'yı gezdi! Tarihe geçen kareler
Dünya devlerinin yeni modelleri görücüye çıktı