80 bin liralık altını sahibine ulaştıran işçiye çeyrek altın ve plaket

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, temizlik işçisi Mahmut Şahin’in yolda bulduğu ve içinde 80 bin lira değerinde altın olan çanta, sahibine teslim edildi. Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Şahin'i çeyrek altın ve plaket ile ödüllendirdi.

80 bin liralık altını sahibine ulaştıran işçiye çeyrek altın ve plaket
80 bin liralık altını sahibine ulaştıran işçiye çeyrek altın ve plaket
GİRİŞ 10.06.2021 03:34 GÜNCELLEME 10.06.2021 03:36
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Gazipaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Mahmut Şahin, dün öğleden sonra görev yeri Yeni Mahalle'de süpürgeyle temizlik yaparken, yol kenarında çanta buldu.

İçini kontrol edince 3 altın bileziği gören Şahin, Gazipaşa Emniyet Müdürlüğü'ne gidip, sahibinin bulunması için çantayı teslim etti. Polisin yaptığı araştırma sonucu çantayı düşüren kadın belirlendi. Kadına ulaşan ekipler, çantayı ve içindeki 80 bin liralık altınları teslim etti.

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, bugün temizlik görevlisi Mahmut Şahin'i makamında ağırlayıp, ödüllendirdi. Başkan Yılmaz, "Arkadaşımızın bu duyarlı ve onurlu davranışı, Gazipaşa Belediyesi olarak hepimizi çok gururlandırdı. Vicdani sorumluluğunu yerine getirerek bizleri mutlu eden değerli arkadaşımıza, bizim de küçük bir hediyemiz var. Kabul ederse çok seviniriz. Sizlerin huzurunda bu güzel davranışı için kendisine çok teşekkür ediyor; sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat diliyorum" diye konuştu.

Başkan Yılmaz’ın çeyrek altın, plaket ve teşekkür belgesi verdiği Mahmut Şahin ise "Süpürge yaparken yerde bir çanta buldum. Çantayı açtığımda içinde altın bilezik olduğunu gördüm. Sahibini bulabilmek için çantayı hemen emniyete götürdüm. Bu benim vatandaşlık görevim. Çantanın sahibi bulunup teslim edilmiş. Çok mutluyum. Ben daha önce de çalışırken para bulmuştum. Onu da emniyete hemen götürmüştüm. Emniyetimiz de sahibine ulaştırmıştı. Ben ekmeğimi çok şükür, belediyemizden kazanıyorum. Kimsenin malını almam. Allah herkese helal ekmek yemeyi nasip etsin" dedi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
Antalya
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Metin 1 hafta önce Şikayet Et
  helal çeyrek altın haram 1 kilo altından daha etkili ve değerldir.
  Cevapla
 • yabancı 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah sayılarınızı arttırsın
  Cevapla
 • Bjk li 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah sayılarını artırsın böyle insanların bari 1 maaş ikramiye verseydiniz
  Cevapla
 • VatandaŞ 1 hafta önce Şikayet Et
  Rabb'im hem dünyada hem ahirette bu kardeşimize ikramlarını bol etsin
  Cevapla
 • niksarlı 1 hafta önce Şikayet Et
  bir maaş bari verin bee.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Günün gazete manşetleri
Abdülkadir Ömür: Beni niye çağırdın hocam?