Saldırıyla ilgili çarpıcı iddia: Bu kızı HDP kurban etti

İzmir'de terör örgütü PKK'ya katılan kızı için yaklaşık 2 yıldır HDP İzmir İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan Mehmet Laçin, saldırıdan hemen önce HDP İl Başkanı ve yardımcısının binayı terk ettiğini söyledi.

Saldırıyla ilgili çarpıcı iddia: Bu kızı HDP kurban etti
Saldırıyla ilgili çarpıcı iddia: Bu kızı HDP kurban etti
GİRİŞ 18.06.2021 15:18 GÜNCELLEME 18.06.2021 15:18

HDP İzmir İl Başkanlığında 1 kişinin öldürüldüğü silahlı saldırı sırasında bina önünde evlat nöbetinde olan Mehmet Laçin saldırı anında yaşananları anlattı.

Saldırının gerçekleştiği saatlerde HDP İzmir İl Başkanlığı önündeki çadırda oturduğunu anlatan Laçin, "Silahlar patlamadan 10 dakika önce binadaki HDP'liler, birisi il başkanı birisi il başkan yardımcısı binadan çıktı. Ben çadırda otururken içeri 25-30 yaşlarında bir kadın girdi. Girdiği gibi panikle 'Abi seni öldürecekler' dedi. Ben hemen ayağa kalktım 'Nereden biliyorsun?' diye soracaktım, onun bana söylediklerini emniyetle paylaşacaktım. Lafını bitirmeden silah patladı. Silah camdan tam bana karşı patladı, o anda polisler içeri girerek beni götürdü" dedi.

'BU KIZI HDP KURBAN ETTİ'

Saldırgan binaya gelmeden hemen önce binanın boşaltıldığını ileri süren Laçin, "Bu kızı HDP kurban etti. Niye boşalttılar binayı silah patlamadan 5 dakika önce? İçeride kim varsa bırakıp binaya boşalttılar. İçeride sadece o kızı bıraktılar. Zaten bunların dışarı çıkmasıyla kadının çadıra girmesi, bana haber vermesi, 'Abi seni öldürecekler' demesi ile silahın patlaması bir oldu. Bu gencecik kızı HDP kurban etti" diye konuştu.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
pkk
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: 40 kişilik ekip 8 saatte tamamladı! Türkiye'de ikinci kez yapıldı
Son Dakika: Bakan Koca, 'Aşıda 26 Temmuz' diyerek duyurdu