Büyükçekmece Gölü'nün rengi değişti, ölü balıklar kıyıya vurdu

İstanbul'da Büyükçekmece Gölü'nün deniz ile arasında kalan bölgesinin kirlilik nedeniyle rengi değişti. Çevresine kötü koku yayan gölde çok sayıda ölü balık da kıyıya vurdu.

Büyükçekmece Gölü'nün rengi değişti, ölü balıklar kıyıya vurdu
Büyükçekmece Gölü'nün rengi değişti, ölü balıklar kıyıya vurdu
GİRİŞ 27.06.2021 15:56 GÜNCELLEME 27.06.2021 15:56

Bölge sakinleri uzun yllardır toplu balık ölümlerinin yaşandığını ancak ilk kez böyle bir pislikle karşılaştıklarını söyledi.

İstanbul'da Büyükçekmece Gölü'nde çok sayıda ölü balık kıyıya vurdu. Gölün Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü tarafında olan kısmının rengi değişti. Çevresine yoğun bir kötü koku yayan gölde ayrıca balık ölümleri meydana geldi.

Cuma günü itibariyle görülmeye başlayan ölen balıkların bir kısmı kıyılara vurdu. Kötü kokudan rahatsız olan çevre sakinleri de uzun zamandır toplu balık ölümlerinin yaşanmadığını söyledi.

12 yıldır Büyükçekmece'de yaşayan Hüseyin İnan, “2009 yılından bu yana Büyükçekmece'de yaşıyorum. İlk defa böyle bir pislikle karşılaştık" dedi.

İnan, "Sadece balıklar değil bir sürü canlı ölmüş. Her hafta buraya gelip ekmek atıyorum balıklar, ördekler yesin diye. Hiçbir şey ekmeği yemedi. Demek ki öyle bir seviyeye gelmiş ki hiçbir canlı yaşamıyor" diye konuştu.

"Bir hafta önce geldiğimde böyle bir şey yoktu. Artık sadece yetkililer de değil bütün vatandaşların önlemini alması lazım" diyen İnan, "Artık denizlere çöp atmayalım" şeklinde konuştu.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: 24 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı!
CHP'li Engin Özkoç, Aykut Erdoğdu ve Sedef Kabaş'a şok üstüne şok!