Kılıçdaroğlu hapse girecek mi?

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi, "Kılıçdaroğlu hapse girecek mi?" başlıklı köşe yazısında çarpıcı detaylara yer verdi.

Kılıçdaroğlu hapse girecek mi?
Kılıçdaroğlu hapse girecek mi?
GİRİŞ 07.07.2021 09:06 GÜNCELLEME 07.07.2021 09:13
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Abdülkadir Selvi'nin dikkat çeken köşe yazısı:

Allah korusun. Durup dururken neden hapse girsin?

CHP Genel Başkanı’nın hapse girmesinin bedelini Türk demokrasisi ödeyebilir mi? Ana muhalefet lideri konuştuğu için dokunulmazlığı kaldırılıp hapse atılacak olsa ilk olarak ben karşı çıkarım.

Peki bu iş nereden çıktı?

Hakkındaki fezleke Meclis’e gelince Kılıçdaroğlu, “Erdoğan beni hapse attırmak istiyor” konulu bir video çekti.

Bahçeli’den de “Çıksın mahkeme karşısına, versin üzerine atılı suçlamaların hesabını. Dolandırıcı tosuncuk nasıl bedel ödeyecekse Kılıçdaroğlu da ödesin. Kılıçdaroğlu kendine güveniyorsa dokunulmazlığının kaldırılmasına bizzat kendisi önayak olmalı, karar sürecini bizatihi kendisi başlatmalıdır. Söz veriyorum, ilk kez CHP’ye destek vereceğiz, onlara ‘tamam’ diyeceğiz” çağrısı gelince CHP liderine hapis tehditi beni rahatsız etti. Meclis kulislerini araştırdım. Meclis’te Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması yönünde bir hazırlık yok. Bırakın Kılıçdaroğlu’nu, diğer milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması yönünde de bir çalışma yok.

Dokunulmazlıkların kaldırılması için önce Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu’nda görüşülüp kabul edilmesi gerekiyor. Ardından Meclis Genel Kurulu’na gelip, oylanıp kabul edilecek. Hangi dosyada dokunulmazlığı kaldırılırsa o dosyadan yargılanacak.

KOMİSYON GÜNDEMİNDE YOK

Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu’nun dokunulmazlıkların kaldırılması gibi bir gündemi yok.

Meclis’in gündeminde ise şimdi 4. Yargı Paketi var. Ardından hayvan haklarıyla ilgili düzenleme gelecek. Meclis ekonomiyle ilgili torba yasayı çıkarıp tatile girecek.

Demem o ki yarın Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılıp hapse girmesi gibi bir durum yok.

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • Ramazan 2 ay önce Şikayet Et
  Hapisteki en lüzumsuz insan
  Cevapla
 • GÖRELE 2 ay önce Şikayet Et
  Bence hapse gitmesin Türkiye'yi terk etsin
  Cevapla
 • Yorumsuz 2 ay önce Şikayet Et
  MHP ilk kez CHP ye destek verecekmiş :)
  Cevapla
 • Çankırılı 2 ay önce Şikayet Et
  Gerek yok zaten seçimlerde kaybolup gidecek
  Cevapla
 • Muhaberat 2 ay önce Şikayet Et
  Bunu bilerek kullanılıyorlar. Kılıçdaoğlunun "beni hapse atmak istiyorlar" çıkışı ve dün akşam bir chpli vekilin "2023 adayımız kılıçdaroğludur" açıklaması birbiriyle bağlantılı bir planın parçaları.Bu hapse atacaklar ajitasyonuyla, ceza alma olasılığını engellemek istiyor bunu da 2023 adayımız kılıçdaroğludur sözüyle destekliyor ki Erdoğan benden korktu hapse attıracak algısı oluşturmaya çalışıyor.Yani yine Erdoğan nefreti kullanılarak chplilerden gelen Kılıçdaoğlunun yerine Mansur veya Ekrem gelmeli isteğini de taça atmış oluyor. Kılıçdaoğlunu hapse Erdoğan değil asıl fetöcüler atmak istiyor. Kılıçdaoğlu bunu anladı şimdi MAZLUM ayağına yatacaktır izleyin ve görün!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Selena Gomez'in başrolündeki dizide Türklere 'katliam' ve 'soykırım' suçlaması
CHP'nin gönlünde Demirtaş mı var?