15 Temmuz'un yıldönümünde FETÖ'ye bir darbe daha!

Türkiye Maarif Vakfı, Etiyopya'nın Oromiya eyaletinde Fetullahçı Terör Örgütü'ne ait okulları teslim aldı.

15 Temmuz'un yıldönümünde FETÖ'ye bir darbe daha!
15 Temmuz'un yıldönümünde FETÖ'ye bir darbe daha!
GİRİŞ 15.07.2021 10:50 GÜNCELLEME 15.07.2021 10:56
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

TMV, 2016'daki darbe girişiminin 5. yılında FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına bir darbe daha vurarak örgütün mali kaynaklarından birini daha kuruttu.

Eyaletin Alemgena bölgesindeki okulu ziyaret eden TMV Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Cihad Demirli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu adımdan ötürü büyük mutluluk yaşadıklarını dile getirdi.

Etiyopya'daki tüm okulların TMV'ye mahkeme kararıyla devredilmesini beklediklerini vurgulayan Demirli, gecikmelerin hukuki süreçlerden kaynaklandığını ve aşama aşama tüm okulların alınacağını söyledi.

Elde edilen başarıda velilerin ve Oromiya eyaleti yöneticilerinin TMV'ye olan desteğinin büyük önemi olduğunu vurgulayan Demirli, altyapı eksiklerinin tamamlanarak devralınan okulların eylülde eğitime geçeceğini ifade etti.


FETÖ, ETİYOPYA'DA TERÖR VE KARA PARA AKLAMAKLA SUÇLANIYOR

TMV Etiyopya Temsilcisi Levent Şahin ise okulların federal ve eyalet savcılarının FETÖ hakkında başlattığı soruşturma sonrasında alındığını aktardı.

FETÖ şirketleri hakkında terör ve kara para aklama gibi suçlamalardan soruşturma başlatıldığını ve Alemgena'daki okulların federal mahkeme kararıyla alındığını söyleyen Şahin, bu kararın diğer okullar için de emsal teşkil edeceğini dile getirdi.

Okulların bağlı olduğu "Stem" adlı şirket hakkında yürütülen soruşturmada önemli bulgular elde edildiğini kaydeden Şahin, şirketin tüm banka hesaplarının ve eğitim lisansların dondurulması kararını beklediklerini aktardı.

TMV, Temmuz 2019'da Harar'daki okulları teslim almıştı. Ülkede FETÖ'nün işlettiği 4 okul daha bulunuyor.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Reis. 2 ay önce Şikayet Et
  Her yıl on okul. Böyle giderse 150 yılda ancak bitiririz.
  Cevapla
 • ALİ TOPALOĞLU 2 ay önce Şikayet Et
  Kuru ekmek yemeye razıyım yeter ki bu devlet millet düşmanları bir daha palazlanmasın pelsilvanyalı sidikli papazın eniklerinin başını ezdigi sürece oyum REİSE.
  Cevapla
 • Yandım ki yandım 2 ay önce Şikayet Et
  Evet fetö asıl şimdi yandı. Emekli maaşı da kesilmişti zaten.
  Cevapla
 • saatçioğlu99 2 ay önce Şikayet Et
  hiç bi işi küçük görme
  Cevapla
 • Yorum yazan 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'deki üniversiteleri de lütfen.
  Cevapla
 • Fakirinbiri 2 ay önce Şikayet Et
  Bu hainler içeride ve dışarıda CIA ve MOSSAD desteği ile çalışıp organize oluyor ve ajan yetiştiriyor. Bir sümüklünün planı değil bunlar. Kurtuldu zannedip başka tarafta organize olabileceklerini de devletimiz hesaba katmanlı, ona göre adımını atmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İki genç Çin'de araştırıp Türkiye'de üretti! 43 ülke sıraya girdi
Altın fiyatları hareketliliğini sürdürüyor