Bakanlık'tan, "Aşı karşıtlarına izin vermeyen kaymakam sürüldü" haberine yalanlama

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı, Maltepe'de aşı karşıtlarına izin vermediği için sürüldüğü iddia edilen kaymakamla ilgili açıklama yaptı.

Bakanlık'tan, "Aşı karşıtlarına izin vermeyen kaymakam sürüldü" haberine yalanlama
Bakanlık'tan, "Aşı karşıtlarına izin vermeyen kaymakam sürüldü" haberine yalanlama
GİRİŞ 16.09.2021 10:06 GÜNCELLEME 16.09.2021 13:19

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı, “Eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’nın miting sürgünü, en güçlü lobi aşı karşıtları, aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü” haberini yalanladı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle: 

"Bugün bazı medya organlarında "eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı'nın miting sürgünü, en güçlü lobi aşı karşıtları, aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü” şeklinde çıkan haberlere ilişkin açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur.

17/12/2016-06/09/2021 yılları arasında Maltepe Kaymakamı olarak görev yapan Meftun DALLI Mülki idare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin bölge ve görev süresi esaslarına istinaden Maltepe ilçesindeki görev süresini tamamlamış olması nedeniyle, genel teamüllere uygun olarak 20/08/2021, tarihli resmî gazetede yayımlanan ve 624 mülki idare amirini kapsayan atama kararnamesi ile Derince Kaymakamlığına atanmıştır.

Ayrıca iddia edilen hususla ilgili Maltepe Kaymakamlığınca yapılan idari işlem 03/09/2021 tarihinde olup Bakanlığımızca gerçekleştirilen atama kararnamesinden sonra olmuştur. Söz konusu haberler gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır."

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'nun adaylık sorusuna yanıt: Kazanamayacak bir isme hayır
Memur zammında iki senaryo! Tüm hesaplar yapıldı