Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'e 'başbakanlık' cevabı!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, ''Ben cumhurbaşkanı adayı değilim, başbakan adayıyım" sözlerine cevap verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'e 'başbakanlık' cevabı!
Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'e 'başbakanlık' cevabı!
GİRİŞ 03.10.2021 22:02 GÜNCELLEME 03.10.2021 22:05
Bu Habere 81 Yorum Yapılmış

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in "Ben cumhurbaşkanı adayı değilim, başbakan adayıyım" sözlerini değerlendiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Güçlendirilmiş parlamenter sistemi biz bir an önce kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz. Dolayısıyla o sürecin sonucunda Sayın Akşener'in başbakanlık görevini üstlenmesi bizim açımızdan da son derece değerli olur. Ama dediğim gibi bunlar oturulup ittifak içinde tartışılmış konular değil." dedi.

AKŞENER'İN "BAŞBAKANLIĞA ADAYIM" SÖZLERİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Ben cumhurbaşkanı adayı değilim, başbakan adayıyım" açıklaması hatırlatıldı.

Kılıçdaroğlu, "Ali mi olsun cumhurbaşkanı yok Veli olacak yok öbürü istifa edecek, yok öbürü şu olacak yok öyle bir şey. Sayın Akşener'in 'Başbakan adayıyım' söylemi tabii hepimizin saygı duyması gereken bir söylem. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi biz bir an önce kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz. Dolayısıyla o sürecin sonucunda Sayın Akşener'in başbakanlık görevini üstlenmesi bizim açımızdan da son derece değerli olur. Ama dediğim gibi bunlar oturulup ittifak içinde tartışılmış konular değil. Zaman zaman genel başkanların söylemleri oluyor. Her söylemi sizler nasıl dikkatle takip ediyorsanız gazeteci olarak biz de aynı şekilde dikkatle takip ediyoruz." diye konuştu.

ETİKETLER
iyi parti
YAZDIR
YORUMLAR 81
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH size ikdidar nasip etmesin inşaallah aldığınız belediyelerdeki zulumlerinizi görüyoruz.... Sonuna kadar cumhur ittifakı diyeceğiz
  Cevapla
 • Busezon 1 ay önce Şikayet Et
  Vay vay vay vay Körler ile sağırlar birbirlerini ağırlar....biri kel öbürü fodul.... Yahu siz cahilmisiniz? Hadi diyelim kazara sećildiniz ki bu mümkün deģil
  Cevapla
 • Doğrucu 1 ay önce Şikayet Et
  Allah size fırsat vermesin
  Cevapla
 • Cengiz eroğlu 1 ay önce Şikayet Et
  Parlamenter sistem kötü demekki güçlendirilmişi nasıl oluyor Bi anlasak
  Cevapla
 • yaşar yıldız 1 ay önce Şikayet Et
  sizi seyrederken sadece komik hallerinize gülüyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
ABD'den Rusya'ya Ukrayna uyarısı: Ağır bedeller ödetmeye hazırız!