HSK'dan 13 hakim ve savcıya FETÖ irtibatı nedeniyle meslekten ihraç

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) iltisak ve irtibatı nedeniyle 13 hakim ve savcının meslekten çıkarılmasına karar verdi.

HSK'dan 13 hakim ve savcıya FETÖ irtibatı nedeniyle meslekten ihraç
HSK'dan 13 hakim ve savcıya FETÖ irtibatı nedeniyle meslekten ihraç
GİRİŞ 05.10.2021 09:44 GÜNCELLEME 05.10.2021 09:49
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Resmi Gazete'de yer alan karara göre, Küçükçekmece cumhuriyet savcısı Hüseyin Mısırlı, Küçükçekmece hakimi Cüneyt Azap, İzmir Vergi Mahkemesi üyesi Kemal Babaoğlu, Erzurum cumhuriyet savcısı Fatih Özalan, Bakırköy cumhuriyet savcısı Şeref Murat Erkılıç, Yargıtay tetkik hakimi Mehmet Uçar, İstanbul Anadolu cumhuriyet savcısı Rukiye Çakıcı, Kayseri cumhuriyet savcısı Tuğba Yeter Aydın, Zonguldak cumhuriyet savcısı Erdem Burak Bakırcı, İstanbul Anadolu cumhuriyet savcısı Emrah Ergün, Sakarya cumhuriyet savcısı Şerif Fidan, Elbistan cumhuriyet savcısı Ömer Aslan ve Fethiye cumhuriyet savcısı Aykut Keser, meslekten ihraç edildi.

Kararda, "FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile iltisak ve irtibatlarının olduğu sabit görüldüğünden adı geçenlerin, 7145 sayılı Kanun'un 26'ncı maddesi ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 35'inci maddenin (A) fıkrası uyarınca meslekte kalmalarının uygun olmadığına ve ayrı ayrı olmak üzere meslekten çıkarılmalarına oy birliği ile karar verildi." ifadeleri yer aldı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 9
 • 1954 1 ay önce Şikayet Et
  boş işler adamlar tutuklusu tutuksuzu yurtiçi yurt dışı olanı chp iktidarını bekliyor kemalde onları bırakacağını amerikaya deklare etti meral de zaten onları serbest bırakacağını seçimden önce dünyaya ilan etti hükümet 5 temm yapan katilleri yasaları değiştirecem asacam kesecem dedi hikaye .adamlar içerde dışarda bekliyorlar türkiyeyi tekrar ele geçirip abd ye peşkeş çekmeyi .abd kemal merali boşuna desteklemiyor .
  Cevapla
 • işaret parmağı 1 1 ay önce Şikayet Et
  fetöcüler çay şekerlerine karıştırdıkları beyaz tozları kullanıyorlar. sinir sistemine yavaş yavaş zarar veren bu madde ile bağışık sistemini zamanla zayıflatıp sinir sistemini bozduğu için iç organların düzenli çalışmasını bozuyor. şekere işaret parmağınızı batırın. avuç içi yukarı gelecek şekilde. sonra işaret parmağınızı biraz kırık bir şekilde biraz parmağınızın üzerinden toz şekerleri akacak şekilde parmağınızı şekerin içinden çıkarın. parmağınızın parmak izi ve üstünde tozlar kalıyorsa. o şekeri bir analiz yaptırın. fetöcülerin düşman olduğu kimseler için söylüyorum dikkatli olun.
  Cevapla
 • alarm 1 1 ay önce Şikayet Et
  fetöcüler çay şekerlerine karıştırdıkları beyaz tozları kullanıyorlar. sinir sistemine yavaş yavaş zarar veren bu madde ile bağışık sistemini zamanla zayıflatıp sinir sistemini bozduğu için iç organların düzenli çalışmasını bozuyor. şekere baş parmağınızı batırın. avuç içi yukarı gelecek şekilde. sonra baş parmağınızı biraz kırık bir şekilde biraz parmağınızın üzerinden toz şekerleri akacak şekilde parmağınızı şekerin içinden çıkarın. parmağınızın parmak izi ve üstünde tozlar kalıyorsa. o şekeri bir analiz yaptırın. fetöcülerin düşman olduğu kimseler için söylüyorum dikkatli olun.
  Cevapla
 • tamamen 1 ay önce Şikayet Et
  evvela adliye, hastaneler, ve eğitimdeki ve diğer tüm kurumlardaki fetöcüler tamamen temizlenmeli.
  Cevapla
 • dikkat 2 1 ay önce Şikayet Et
  fetöcülerin düşman olduğu kimseler için söylüyorum dikkatli olun. evinize alarm sistemi ve mutfağınıza güvenlik kamerası yerleştirin. siz evde yokken fetöcüler zararlı maddeleri yiyeceklerinize koyabilirler. hırsızlık yapmadıkları için, siz evde yokken evinize girdiklerini bilemezsiniz. Evinizin anahtarını ise kendilerine ait bir fetöcü çilingircide yaptırabilirler. bu fetöcüler tam melunlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin en pahalı il ve ilçeleri açıklandı
Dünya'da Omicron alarmı: Sınırlar peş peşe kapanıyor!