Heyelanda zemin katının yarısı yıkılan eve demirli ve odunlu önlem

Rize'nin Çayeli ilçesindeki heyelan sonucu 2 katlı evin salonu toprakla doldu, zemin katının ise bir kısmı yıkıldı. Eyüp Suiçmez, evinin çökmemesi için demir ve odun kullanarak önlem aldı.

Heyelanda zemin katının yarısı yıkılan eve demirli ve odunlu önlem
Heyelanda zemin katının yarısı yıkılan eve demirli ve odunlu önlem
GİRİŞ 05.10.2021 13:38 GÜNCELLEME 05.10.2021 14:03

Kente etkili olan sağanak, akşam saatlerinde şiddetini artırdı. Yağış nedeniyle Çayeli ilçesine bağlı Latifli köyünde heyelan meydana geldi. Heyelanda Eyüp Suiçmez'e ait 2 katlı evin salonu toprakla doldu. Heyelan sırasında evde kimsenin olmadığı belirtildi. Suiçmez ailesi, zemin katı yıkılan evin çökmemesi için demir ve odunlar kullanarak önlem aldı.'EŞYALARI KURTARMAYA ÇALIŞIYORUZ'

Heyelan öncesinde evi tedbir amaçlı boşalttıkları anlatan Eyüp Suiçmez "Akşam evde oturup çay içerken sağanak hızlandı. Daha önce burada yine heyelan tehlikesi vardı. Sağanak hızlanınca evden ayrılıp babamın evine gittim. Sabah geri döndüğümde yamaç kopmuş. Çamur, evin duvarını delerek giriş kattaki odanın içine girdi. Girişteki kolonda kırılınca, oraya ağaç ve demir kolonlarla destek verdik. Ev yıkılmadan eşyaları kurtarmaya çalışıyoruz" dedi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
Rize
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer "yeni hamlemiz hazır" deyip duyurdu: Dert son bulacak
Erdoğan'a telefonda söyledi! Putin'den Türk SİHA'larıyla ilgili açıklama