Kreşlerdeki karantina süresiyle ilgili açıklama!

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nden karantina süreleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi.

Kreşlerdeki karantina süresiyle ilgili açıklama!
Kreşlerdeki karantina süresiyle ilgili açıklama!
GİRİŞ 28.10.2021 21:48 GÜNCELLEME 28.10.2021 21:48
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, “Toplumda karantina süresinin 10 gün olması, okullarda (ilk, orta ve lise) ise 5. günde PCR negatif çıkması halinde karantinanın sonlandırılabileceği hükmü yer almıştır” açıklamasında bulundu.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Kreşlerde temaslı durumunda karantina süresinin 10 güne düşürüldüğü yönünde yeni haberlerin basında yer almasına bağlı olarak kamuoyunda oluşan tereddütleri gidermek amacıyla açıklama ihtiyacı doğmuştur. Daha önce Bilim Kurulumuzun görüşü doğrultusunda aşılı olmayan kişilerin temaslı olması durumunda karantina süresinin 10 güne düşürülmesi, ancak 14 gün süreyle semptom takibi yapılması kararı alınmıştır. Temaslı Takibi ve Salgın Yönetimi Rehberi bu şekilde güncellenmiştir. Buna göre genel toplumda karantina süresinin 10 gün olması, okullarda (ilk orta ve lise) ise 5. günde PCR negatif çıkması halinde karantinanın sonlandırılabileceği hükmü yer almıştır. 4 Ekim 2021 tarihinden itibaren sağlık veri tabanımızda bu şekilde işlem yapılmaktadır. Genel toplum ile ilk ve orta öğretim öğrencileri dışında farklı uygulamaya işaret eden ilave bir hüküm bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

YORUMLAR 2
  • Volkan 1 ay önce Şikayet Et
    sanki çocuklar toplumun bir parçası değil. Ben ne yapılmak istendiğini anlamıyorum.
    Cevapla
  • tepki 1 ay önce Şikayet Et
    Volkan su an dunya hepsi ne yapilacak net bilen yok umut asi iken o da tam etkili degil onu diyemiyorlar kisaca hayat devam ediyor ømur boyu herkesi eve kapatsan ne olacak dunya virus tatile gitmez yani yapacak bir sey yok ve bu zaman icin de belki bes bin yeni virus cikti cocuklari eve kapatsan ne olacak anne baba barda alem de yada kumar masasinda yine virus eve gelecek yada bir yerde corab don hali indirim oldumu hepsi kucak kucaga yani laf anlamaz bir hat var
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye oyun kurucu oluyor! Dışa bağımlılık bitecek, 8 milyar dolar kasasında kalacak
Mehmet Acet yazdı: İşte yeni ekonomi modeli...