Bazı il ve ilçelerde kar nedeniyle eğitime ara verildi

Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı il ve ilçelerde bugün eğitim yapılmayacak.

Bazı il ve ilçelerde kar nedeniyle eğitime ara verildi
Bazı il ve ilçelerde kar nedeniyle eğitime ara verildi
GİRİŞ 16.03.2022 23:23 GÜNCELLEME 16.03.2022 23:23
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerden kar tatili haberleri peş peşe geldi. Okulların tatil edildiği il ve ilçelerde engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacak.

RİZE

Rize'de devam eden kar yağışı nedeniyle eğitime yarın da ara verildiği bildirildi.

Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik tahminler doğrultusunda kentte devam eden olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.

Engelli ve hamile kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağına işaret edilen açıklamada, "İlimiz genelindeki tüm resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları, halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kurslarında 17 Mart 2022 Perşembe günü eğitim öğretim faaliyetlerine ara verilmesine karar verilmiştir." ifadesi kullanıldı.

TRABZON

Trabzon'da olumsuz hava şartları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Şalpazarı ve Tonya ilçelerinde yarın tüm kademelerdeki eğitim kurumlarında eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Engelli ve hamile kamu çalışanlarının da yarın izinli sayılacağı ifade edilen açıklamada Akçaabat, Arsin, Araklı, Çarşıbaşı, Of, Sürmene ve Yomra ilçelerinde ise taşımalı eğitime ara verildiği kaydedildi.​​​​​​​

VAN

Van'da valilikten yapılan açıklamaya göre, devam eden kar yağışı ve buna bağlı riskler nedeniyle İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerinde ilk ve orta dereceli eğitim öğretim kurumlarında eğitime 16 Mart Çarşamba günü ara verildi.

AĞRI

Valilikten yapılan açıklamada, bölgede yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtildi.

Bu nedenle il merkezi ve ilçelere bağlı köylerde eğitime yarın ara verileceği, bunun yanı sıra taşımalı eğitimin de yapılamayacağı kaydedildi.

SAMSUN

Samsun'un 3 ilçesindeki bazı okullarda, kar yağışı ile buzlanma nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışı ve buzlanmanın etkili olduğu Ayvacık, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde 16 Mart çarşamba günü bazı okulların tatil edildiği belirtildi.

Eğitime ara verilen okulların detaylı listesine "http://samsun.meb.gov.tr'' linkinden ulaşılabilecek. 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Gariban 8 ay önce Şikayet Et
    Birde Bu Çıktı, Kar Başlamadan Bulutu Görünce Okulu Tatil Ediyorlar,Bizim Zamanımızda Böyle Olsa Devamsızlıktan Diploma Alamazdık. Yerde 30 cm İla 100 cm arası Kar ve Dondurucu Soğuğa rağmen Eğitime Ara Verilmezdi. Neredeeeen-Nereye.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yunanistan'dan roketli provokasyon: Türkiye'nin dibinde tatbikat
İkinci el araç fiyatları, sıfır otomobilleri geçti! İşte marka marka o liste