AK Partili Numan Kurtulmuş'tan binlerce öğretmen adayını ilgilendiren açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş öğretmen atamalarından Suriyelilere, Atatürk Havalimanı'ndan enflasyondaki son duruma kadar canlı yayında önemli değerlendirmelerde bulundu.

GİRİŞ 21.05.2022 14:16 GÜNCELLEME 21.05.2022 14:17
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, öğretmen atamalarıyla ilgili olarak "Sayın Cumhurbaşkanımızın gündemindedir, masasındadır. Şundan emin olsunlar maksimumu gerçekleştirilmeye çalışılıyor" açıklamasını yaptı.

Ayrıca Kurtulmuş, 1 milyona yakın Suriyelinin gönüllü geri dönüşleriyle ilgili olarak "Güvenli bölgeler sağlandıkça geri dönecekler." dedi.

Kurtulmuş, CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Kurtulmuş'un açıklamasından satır başları şöyle:

YUNANİSTAN BAŞBAKANI'NIN ABD ZİYARETİ

"Senatoda kimin kimi alkışlayacağına karışacak değiliz. Bizim Yunanistan'a tavsiyemiz şudur, sorunlarda araya 3. ülkeleri koyarak değil karşılıklı çözmeye çalışırsak, sorunlar çözülemeyecek değildir. Türkiye'ye karşı bir tavır olarak bu kadar alkışlandığını düşünüyoruz.

Türkiye, stratejik önemi büyük olan bir ülkedir. Böyle bir gerçek ortadayken Türkiye'yi kim göz ardı edecektir. Alkışlama durumunun biraz da NATO'daki tavrımıza cevap olarak geliştiğini düşünüyorum.

Biz kimin ne olduğunu biliyoruz. Realiteden kopuk bir dış politika yapmıyoruz. Yunanistan'ın şunu artık gördüğünü düşünüyoruz, bölgesel gerçeklere uygun hareket etsin.

Bu kadar üsler, silahlandırılan Yunan adaları. Bunun gerekçesi nedir? Buradaki üsler Rusya'ya karşı mı kullanılacaktır. Türkiye, bunun iyi niyetli olmadığının farkındadır. Ne işi var burnumuzun dibinde bu üslerin.

"TÜRKİYE'NİN GÜVENLİK GARANTİSİ ALMASI LAZIM"

Türkiye'nin güvenlik endişesi göz ardı edilemez. İsveç'in terör örgütlerine desteği ortada. Türkiye müzakerelerde yeni bir yöntem izliyor. Güvenlik endişelerimiz açık bir şekilde değerlendirilmeli. Türkiye'nin güvenlik garantisi alması lazım.

Geri adım atması mümkün olmadığı bir noktadayız. Terör saldırıları var, hayattan koparılmış insanlarımız var, büyük bir bedel ödemiş ülkeden, 40 bine yakın vatandaşının olduğu bir ülkeden bahsediyoruz.

Briket evler savaştan kaçan Suriyeli ailelere yuva oluyorBriket evler savaştan kaçan Suriyeli ailelere yuva oluyor

Bakan Soylu: 502 bin Suriyeli ülkesine döndüBakan Soylu: 502 bin Suriyeli ülkesine döndü

1 MİLYON SURİYELİNİN GERİ DÖNÜŞÜ

Buraya gelen Suriyelilere nasıl imkan sağlandığıyla ilgili bir husus. Göç meselesini bir neden olarak alıyoruz ve onun üzerine konuşuyoruz. Göç meselesi bir sonuçtur. Bir iç savaş. Bu insanlar işkencelerden, katliamlardan kurtulmak için kaçmışlar. Ayaklarındaki terlikle kaçmışlar. Bu operasyonlar niye yapılıyor? Gönüllü ve istekli geri dönüşlerini sağlamak lazım. Güvenli bölgeler sağlandıkça geri dönecekler. 1 milyona yakın Suriyelinin bu şartlar oluşturulur oluşturulmak oraya gideceklerine eminiz.

ÖĞRETMEN ATAMALARI

Kurtulmuş, öğretmen atamalarıyla ilgili olarak "Sayın Cumhurbaşkanımızın gündemindedir, masasındadır. Şundan emin olsunlar maksimumu gerçekleştirilmeye çalışılıyor" dedi.

CHP 2016’dan beri Atatürk Havalimanı için her yıla bir hayali senaryo sığdırdıCHP 2016’dan beri Atatürk Havalimanı için her yıla bir hayali senaryo sığdırdı

Atatürk Havalimanı'nın tarihçesi: Ne zaman açıldı, kim yaptı, Atatürk ismini nasıl aldı?Atatürk Havalimanı'nın tarihçesi: Ne zaman açıldı, kim yaptı, Atatürk ismini nasıl aldı?

"ATATÜRK HAVALİMANI İMARA AÇILACAK" İDDİASI

Havalimanı, Çanakkale Köprüsü, Marmaray gibi her projeye kategorik olarak karşı çıkan bir çevre var. Atatürk Havalimanı bir anlamda taşımacılıkla ilgili bir kısım İstanbul Havalimanı'na taşınmış vaziyette. Olağanüstü durumlar olabilir. Deprem vs, gibi konularda Allah göstermesin. Yapılmış bir hastane var. Dışarıdan gelecek hastalar orada hemen kullanabilir.

Atatürk Havalimanı'nın uçuşa kapatılacağı doğru değildir. Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı'nda uçuşlar devam ediyor. Pistler en azından bir tanesi korunacak. İmara açılacak iddiası yalandır. Bunlar açıklanan projeler. "

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 5
 • Fatih... 1 ay önce Şikayet Et
  EYT kayıtsız şartsız çıkmalı yas sınırı 48-49-50 olabilir...
  Cevapla
 • turan 1 ay önce Şikayet Et
  Ben de Türkçe öğretmeni atama sayısı artarsa sevinicem inşallah çocuklarımız atanırlar
  Cevapla
 • he he 1 ay önce Şikayet Et
  Her sıkıntılarımız gündeminizdeyse bilin ki sığınmacılar artık eevlerine gönderilmeli gerekirse zorla
  Cevapla
 • tavsiye 1 ay önce Şikayet Et
  eyt bir an önce kademelide olsa çıkmalı. yaş vuracaksa herkese eşit vursun örnek herkese 5 yıl gibi.
  Cevapla
 • Çetin 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın cumhurbaşkanımız engelli öğretmen atama sayılarında artış gösterirse engelli babası olarak çok ama çok sevinirim saygılar sunarım
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD'de tutuklu bulunan uyuşturucu baronu Türkiye'ye getirildi
TOKİ'den 100 bin konutluk yeni kampanya