İçişleri Bakanlığı duyurdu! Türkiye genelinde dev operasyon

İçişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde 13-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında, PKK/KCK-PYD/YPG ile DEAŞ ve FETÖ'ye yönelik olarak eş zamanlı geniş kapsamlı operasyonlar düzenlendiğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı duyurdu! Türkiye genelinde dev operasyon
İçişleri Bakanlığı duyurdu! Türkiye genelinde dev operasyon
GİRİŞ 21.05.2022 14:47 GÜNCELLEME 21.05.2022 14:47
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Terör örgütlerine yönelik olarak Türkiye genelinde, birçok il jandarma komutanlığının katılımıyla operasyonlar düzenlendi. İçişleri Bakanlığı, operasyonlarda toplamda 50 ilde 114 şüphelinin yakalandığını bildirdi. 

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

İlkbahar-Yaz döneminin gelmesiyle beraber eylem arayışlarını artıran ve ülkemize eleman, silah ve patlayıcı madde aktarım gayretlerini yoğunlaştıran PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü ile dini istismar eden DEAŞ ve FETÖ-Fettullahçı Terör Örgütlerine yönelik ülke genelinde, Antalya, Balıkesir, Diyarbakır, Edirne, Hakkari, İstanbul, Kilis, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muş ve Van İl Jandarma Komutanlıkları tarafından, 13- 20 Mayıs 2022 tarihleri arasında, eş zamanlı olarak geniş kapsamlı operasyonlar icra edildi.

Bu kapsamda; PKK/KCK-PYD/YPG, DEAŞ ve FETÖ-Fettullahçı Terör Örgütlerinin üyelerine, işbirlikçilerine ve finans kaynaklarına yönelik 16 ayrı operasyon gerçekleştirildi.

- PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne yönelik Muş, Mardin, Mersin, Edirne, Hakkari, Antalya, Diyarbakır ve Van merkezli 14 ildeki 8 ayrı operasyonda 46 şüpheli,

- FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik Balıkesir, Konya, Edirne ve Kilis merkezli 25 ildeki 4 ayrı operasyonda 49 şüpheli,

- DEAŞ terör örgütüne yönelik Kocaeli, Van ve İstanbul merkezli 12 ildeki 4 ayrı operasyonda 19 şüpheli olmak üzere, toplamda 50 ilde 114 şüpheli yakalandı. 

Yapılan operasyonlarda 3 adet ateşli silah ve bunlara ait mühimmat, 2 adet gece görüş dürbünü ile çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 2
  • Cenk 1 ay önce Şikayet Et
    Allahına kurban senin sayın bakanım acımayın affetmeyin merhamet etmeyin hainlere zalime merhamet mazluma ihanettir
    Cevapla
  • Musa 1 ay önce Şikayet Et
    Aynı hareketi kaçak giren mülteciler içinde yapsanız. Bir günde abartısız 100 bin tane yakalarsınız. Ama bunun geri göndermesi var. Amerika o yüzden 52 milyondan fazla kaçak yaşayana sesini çıkarmıyor.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Enflasyon anketi açıklandı: Yüzde 77,75'e çıkması bekleniyor
Bakan Dönmez duyurdu: Dünya tarihine geçen bir keşif