Namaz kılmak için köylüler her gün 1 kilometre yol yürüyorlar

Kurucaova köyünde camilerinin imamı olmadığı için her gün 1 kilometre uzaklıktaki başka bir camiye giden köy sakinlerinden özellikle yaşlılar her gün yürümekten yorulduklarını söyleyerek bir an önce camilerine imam atanmasını istiyor.

Namaz kılmak için köylüler her gün 1 kilometre yol yürüyorlar
Namaz kılmak için köylüler her gün 1 kilometre yol yürüyorlar
GİRİŞ 21.05.2022 23:06 GÜNCELLEME 21.05.2022 23:07
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesi Kurucaova Köyü Merkez Cami’nde imam olmadığı için vatandaşlar çoğu zaman vakit namazlarını kılamadıklarını ve Cuma namazlarını da çoğunlukla 1 km uzaklıktaki başka bir camiye giderek kılıyor. Yaklaşık 5 aydır camilerinde imam olmadığını ifade eden köy sakinleri bir anca önce camiye imam atanmasını ve namazlarını düzenli kılmak istiyor. Camide imam olmamasından en çok dert yakınanların başında ise köyün yaşlıları geliyor. Her gün kilometrelerce yol yürüyüp vakit namazlarına gitmelerini gerektiğini dile getiren vatandaşlar bu durumun kendilerini çok yorduğunu belirttiler.

“Hoca ne zaman gelecek bilmiyoruz”

Köy sakinlerinden Battal Tabanlı, geçtiğimiz Şubat ayından bu yanan camilerinde imam olmadığını ve bu durumun kendilerini fiziksel olarak çok yorduğunu ifade etti. Tabanlı, “Camiyle ilgilenen iki arkadaşımız var. Onlar bir yerden hoca buldular, köy halkı olarak bizde aramızda para toplayıp hocanın maaşını verdik. Allah razı olsun o da Ramazan ayında teravih namazlarımızı kıldırdı. Daha sonra Ramazan bitince o da gitti. Cuma namazlarında Aşağı Camiye gidiyoruz. Burayı kapatıp gidiyoruz. Hoca ne zaman gelecek bilmiyoruz” dedi.

Köy sakinleri bir an önce camilerine imam atanmasını bekliyor. İmam olmayan camide ise bazen köyün yaşlıları cemaate namaz kıldırıyor.

KAYNAK: İHA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici
YORUMLAR 34
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Akılsız başın cezasını eller ayaklar çekermiş o sizin sorununuz hiçmi biri yetişmedi o köyden sonrada dert yanar gelen imamla uğraşır durursunuz..
  Cevapla
 • imam 1 ay önce Şikayet Et
  Namaz kıldırabilecek biri yetişmemiş mi köyde köyümden bilirim cami cemaati imamlarla çok uğraşıyor
  Cevapla
 • Mehmet Doğan 1 ay önce Şikayet Et
  Tebrikler... Allah kabul eylesin ! İnşaallah bir mescide sahip olursunuz...
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Haberi yapan da bilmiyor herhalde bu haber olmamalı içlerinde en Iyi kıraate sahip olan kıldırsın
  Cevapla
 • Muslim Brothers 1 ay önce Şikayet Et
  her sokakta en az bir camii olmalı. bu camiilere atanılan imamlar ile işsiz imam hatipliler azalır. İmam hatiplere talep artar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu'dan çarpıcı çıkış! 'Kılıçdaroğlu'na dikkat edin' deyip uyardı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Temmuz'da İran'a gidecek