AK Partili Demiröz'den, "İl sayısı 100'e çıkacak" haberine yalanlama

AK Partili Vedat Demiröz, Ahlat'ta yaptığı konuşmada kullandığı ifadelerin yanlış yansıtıldığını, Türkiye'de il sayısının 100'e çıkarılması halinde Ahlat'ın bunların arasında alacağına dair temennisini dile getirdiğini söyledi.

AK Partili Demiröz'den, "İl sayısı 100'e çıkacak" haberine yalanlama
AK Partili Demiröz'den, "İl sayısı 100'e çıkacak" haberine yalanlama
GİRİŞ 25.06.2022 20:42 GÜNCELLEME 26.06.2022 09:20
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen "Kültürel Etkileşim ve Yöresel Yemekler ile Zanaatkar Eller Ahlat'ta" etkinlikleri başladı.

Ahlat Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle 1071 Millet Bahçesi'nde düzenlenen etkinliklerde, Anadolu'ya ait yöresel el sanatları ve lezzetler ustalarca tanıtılıyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, Müslüman Türklerin Anadolu'ya kapılarının açıldığı en önemli yerlerden birinin Ahlat olduğunu söyledi.

"İL SAYISININ 100'E ÇIKACAĞI BİR ZAMANDA, AHLAT'IMIZI DA BU ŞEHİRLER ARASINA ALACAĞIZ"

Türkiye'nin en büyük millet bahçelerinden birinin Ahlat'ta inşa edildiğini anlatan Demiröz, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanı'mızın verdiği kararla Türkiye'nin il sayısının 100'e çıkacağı bir zamanda, inşallah Ahlat'ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Son iki yılda salgının etkisinden, bütün dünya ülkeleri gibi bizler de etkilendik. Ama 20 yıldan beri bu ülkeyi dünya ülkesi haline getiren, dünyada söz sahibi yapan bir dünya liderimiz var. Onun etrafında kenetlenerek Türkiye bugün tam bağımsız bir ülke oldu. Sizler de izliyorsunuz, dış politikada dünyaya sesini duyuran, savaşan ülkeleri bir masaya oturtan, yeri geldiği zaman dünyanın 60 tane mağdur ülkesini yanına alan, onlara sahip çıkan lider bir ülke haline geldi. 2023'te zafer, ülkesini sevenlerin olacak."

"SÖZLERİM YANLIŞ YANSITILDI"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaptığı konuşmanın bazı yayın organlarınca "il sayısı 100'e çıkarılacak" şeklinde yanlış yansıtıldığını, bu hususta verilmiş bir kararın olmadığını belirtti.

Demiröz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün Ahlat'ta yaptığım konuşma, bazı yayın organlarında 'il sayısı 100'e çıkarılacak' şeklinde yanlış yansıtılmıştır. Bu hususta verilmiş bir karar yoktur. Oysaki konuşmamda, 'Türkiye'nin şehir sayısının 100'e çıkarılması halinde Ahlat'ın bunların arasında yer alacağı' temennisidir." ifadesini kullandı.

KAYNAK: AA
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 59
 • Ülkücü 1 ay önce Şikayet Et
  Turkiyede nekadar cok il olursa okadar geri gideriz.ilcelerin il olmasi fogru deyil ulkemize yazik.
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Esasında Ahlat türklüğün tapusu olarak anılır. Maneviyatı büyük. Selçuklulara başkentlik yapmış bir şehir. Bu sebeple maneviyatından dolayı Ahlat'ı 82. vilayet yapmak istiyoruz denilseydi fazla itiraz olmazdı. 100 neyin nesidir.
  Cevapla
 • İsmail K. 1 ay önce Şikayet Et
  İL olmak külfet hem vatandaşa hem devlete
  Cevapla
 • Ferhat34 1 ay önce Şikayet Et
  Siyasiler halkın anlayacağı dilden konuşmalı halkın içinden gelenler bilir gelmeyenler bilmez.herkezin algısı farkl.
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Keşke milletvekili sayısı 5-10 a düşürülse. Kalite ve fonksiyon kalmadı. Onca kişiye maaş bağlanacağına daha az masrafla aynı işler yapılırdı.
  Cevapla
 • İşte öyle 1 ay önce Şikayet Et
  Şahane
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Şanlıurfa'da karakola saldırı: Şehit ve yaralı askerler var
Bakan Çavuşoğlu: Suriye'de kalıcı barış için bu görüşme şart