Bakan Koca'dan Malpraktis Yasası açıklaması: Devam eden davaları kapsıyor

Bakan Koca: "Yeni bir yasanın geçmişe doğru işletilemezliği Malpraktis Yasası için de geçerli. Yasa çıktığı tarihte devam eden davaları kapsamaktadır. Sonuçlanmış davası sebebiyle haciz tebligatı alan meslektaşımız adına üzgünüz"

Bakan Koca'dan Malpraktis Yasası açıklaması: Devam eden davaları kapsıyor
Bakan Koca'dan Malpraktis Yasası açıklaması: Devam eden davaları kapsıyor
GİRİŞ 05.08.2022 16:06 GÜNCELLEME 05.08.2022 16:48
Bu Habere 92 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter adresinden yaptığı açıklamada, "Yeni bir yasanın geçmişe doğru işletilemezliği Malpraktis Yasası için de geçerli. Yasa çıktığı tarihte devam eden davaları kapsamaktadır. Sonuçlanmış davası sebebiyle haciz tebligatı alan meslektaşımız adına üzgünüz. Devam eden ve yeni davalar için kasıt yoksa rücu asla olmayacak." dedi.

MALPRAKTİS NEDİR? 

Malpraktis, Hekimlik Meslek Etiği Kuralları'na göre, bilgisizlik, deneyimsizlik ya da ilgisizlik nedeniyle bir hastanın zarar görmesi; hekimliğin kötü uygulaması anlamına gelir.

Ayşe Çolpan Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Çolpan Tan
YORUMLAR 92
 • Serdar 6 gün önce Şikayet Et
  Ne güzel demişsiniz.Yeni çıkan yasa geçmişe doğru işletilemez.EYT de işletildi ve devam ediyor maalesef.
  Cevapla
 • Mehmetx 1 hafta önce Şikayet Et
  Yapay zeka çalışmaya ve koymaya çoktan başladı bile. Eczacılar anatomi öğrensin sizden daha iyi olurlar. Onlar olmasa zaten bir anlamınız da yok
  Cevapla
 • Mehmet Ali 1 hafta önce Şikayet Et
  ACİL Hekimlerin bir kısmı insan ilişkilerinde ciddi ölçüde özürlü davranıyor. Bakanlığın hizmet içi eğitim seminelerini düzenli yapması çok gerekli. Acil.
  Cevapla
 • Dallı 6 gün önce Şikayet Et
  Aynen.Hizmet içi gerekli.Ehliyet değiştirme için daha muayene etmeden siz yaşlısınız mutlaka bir hastame uzmanına göndermem gerek.
  Cevapla
 • Türkoglu türk 1 hafta önce Şikayet Et
  TÜRK HEKİMLERİNE güveniyorum iyiki varsınız geçen gün gataya gittim acilden kliniğe gönderdiler etrafında 7.8 dr ile gezen havalı 1hanım dr geldi yanıma dinledi baktı 3 metre uzaktan kuralları söyledi ilaçlarını yazıyorum dedi mübarek mürecimmisin iğne oldum ilaçları adım akşama rahatlama başladı 20 gündür yutmadıgım ilaç kalmadı enayi çeşit krem demekki neymiş emeğe saygı senin hayattaki adımların sayisi kadar kitap okumuş binlerce hasta bakmış hocalara biraz saygı lütfen
  Cevapla
 • Malatyali 6 gün önce Şikayet Et
  Off
  Cevapla
 • ORHAN 1 hafta önce Şikayet Et
  tamam doktorlara sağlıkçılara şiddete kesinlikle karşıyız lakin doktorlar sanki muayene etmek istemez süreci çıknaza sokmak gibide tavır sergiliyorlarsa devlet gereğini yapsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tarım ve Orman Bakanı Kirişci: Bin 300 tarım kredi markete kasap reyonu açılacak
Dışişleri'nden Suriye açıklaması: Rejim ayak sürüdüğü için süreç ilerlemiyor