KPSS soruşturmasında ön rapor hazırlandı: 3 soru birebir, 10 soru benzer!

Son dakika haberi... KPSS sorularının sızdırıldığı iddiasıyla başlatılan çifte soruşturmada, uzmanlarca hazırlanan ön rapora göre, 3 sorunun birebir aynı, 10 sorunun benzer olduğu belirlendi.

GİRİŞ 06.08.2022 13:51 GÜNCELLEME 06.08.2022 18:10
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: İptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'na yönelik devam eden soruşturmada uzmanlar ön raporu hazırladı. Buna göre, 3 soru birebir aynı, 10 soru ise benzer.

İptal edilen KPSS hakkında yürütülen soruşturma devam ediyor. Uzmanlar Yediiklim Yayınevi'nde arama yaparken, soruları inceliyor.

KPSS İPTAL EDİLMİŞTİ

ÖSYM'nin sosyal medya hesabından yayımlanan duyuruda, 31 Temmuz 2022'de gerçekleşen 2022-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavlarının iptal edildiği, ÖSYM sınav takviminde yer alan 2022-KPSS Lisans Alan ve 2022-KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarının ileri bir tarihe ertelendiği anımsatıldı.

Yeni KPSS takviminin 17 Eylül 2022'de başlayacağı belirtilen duyuruda, sınavı iptal edilen KPSS adaylarından girecekleri yeni sınavlar için herhangi bir ücret talep edilmeyeceği kaydedildi.

KAYNAK: İHA
Ömer Faruk Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Faruk Aktaş
YORUMLAR 56
 • Baybars 1 hafta önce Şikayet Et
  Fetö den biz hâla buradayız mesajı. Yoksa kimseye faydası olmayan bir iş. Bu işin tek kazananı fetö ve destekçileri. Dolaylı olarak da 6+1 li masa
  Cevapla
 • Abdullah 1 hafta önce Şikayet Et
  Bunun adı hainlik sınava giren herkesin hakkını gasp ediyorsun Rabbim sorsun inşaallah yazık günah
  Cevapla
 • somali 1 hafta önce Şikayet Et
  3 soru ile kimse sınavı kazanamaz. Anlaşılan işin soru bazı kesimlere verildi tarafı yok. Sadece bu soruyu bir taraf veriyor içeri daha sonra bombayı patlatıyorlar. Maksat eski fetö oyunları devam ediyoru insanların kafasına yerleştirmek. Maksatları hasıl oldu.
  Cevapla
 • Cihangir 1 hafta önce Şikayet Et
  İş soru hazırlayanlarda rahatlarını düşünmüşler görevi kötüye kullanmışlar
  Cevapla
 • İstanbullu volkan 1 hafta önce Şikayet Et
  Soru çalacak adam deneme sınavında verir mi. Gizlice istediğine verir. Kopya iddiası ortaya çıkması için böyle bir tezgah kurulmuş olabilir. CHP milletvekiline nasıl ulaştırıldı bu sorular. Soru çalacak göstere göstere yapmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Conte ve Tuchel birbirine girdi! Geceye damga vuran an
Yunan gazetesinden Abdülhamid Han iddiası: Pentagon da alarmda