Başkan Erdoğan talimat vermişti... 4. gemi de Mersin'den uğurlandı

Başkan Erdoğan’ın talimatlarıyla, İçişleri Bakanlığı Afet ve AFAD tarafından hazırlanan 'Lübnan’a 4. İyilik Gemisi', 524 tonluk insani yardım malzemesi ile Taşucu Limanı'ndan Lübnan Tripoli Limanı'na uğurlandı.

Başkan Erdoğan talimat vermişti... 4. gemi de Mersin'den uğurlandı
Başkan Erdoğan talimat vermişti... 4. gemi de Mersin'den uğurlandı
GİRİŞ 24.08.2022 18:20 GÜNCELLEME 24.08.2022 18:22
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Taşucu Limanı'nda gerçekleştirilen törene Vali Vekili İbrahim Küçük, Silifke Kaymakamı Abdullah Arslaner, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, AFAD İl Müdürü Cenk Yıldız, il ve ilçe protokol üyeleri katıldı. Vali Vekili Küçük, programda yaptığı konuşmasında, birinci yardım gemisinin şubat ayında Lübnan’a gönderildiğini hatırlatarak, bugün ise 4’üncü yardım gemisinin uğurlandığını ifade etti. Küçük, “Lübnan'da yaşanan ekonomik ve mali sıkıntılar sonucunda zor duruma düşen, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan kadınlar, çocuklar ve yoksullar başta olmak üzere, ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan insanlara ülkemizde AFAD öncülüğünde yardım kampanyası başlatılmıştır. Dünyanın neresinde olursa olsun, her dönemde yoksulluk, acı ve kıtlık olduğunda buna duyarsız kalmayan, merhamet duyguları yüksek Türk milletinin hoşgörüsü ve yardımseverliği ile buradan göndereceğimiz yardımların Lübnan’daki kardeşlerimizin ihtiyaçlarına çare olmasını ümit ediyoruz” dedi.

Konuşmasının sonunda Vali Vekili Küçük, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla gerçekleştirilen yardım kampanyasında başta AFAD olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Okunan duanın ardından, insani yardımları taşıyan tırların gemiye yüklenmesiyle 4’üncü iyilik gemisi' Lübnan’a uğurlandı.

KAYNAK: İHA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 3
 • Halil Gümüş 3 ay önce Şikayet Et
  Gönül coğrafyamızın tek adil ve insancıl devleti olmaktan gurur duyuyoruz Allah eksikliğini göstermesin.
  Cevapla
 • Delo 3 ay önce Şikayet Et
  Allah devletimizin yardımlarını kabul etsin inşallah. Bu milleti muhafaza etsin. Kötülüklerden belalardan muhafaza etsin. Vatan hainlerinden muhafaza etsin fırsat vermesin inşallah.
  Cevapla
 • Kamil 3 ay önce Şikayet Et
  Lübnan'ın petrol ve doğalgaz'dan yoksun bir ülke olduğunu sanmıyorum . Lübnan ile Kıbrıs arasındaki deniz bölgesinde zengin kaynakları olabilir . Bence Exxon ve Total gibi şirketler bunu gizliyorlar .
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Akşener'den Engin Altay ve Yavuz Ağıralioğlu'na tepki! Keşke yapmasaydı
AB ülkeleri anlaştı! Flaş petrol kararı! Fiyatları etkileyecek