Kahramanmaraş

Almanya'dan dönen gurbetçiye büyük şok!

10:48 03 Ağustos 2019 11 Yorum Var
Almanya'dan dönen gurbetçiye büyük şok!

Kahramanmaraş'ta tapulu arazisinin ortasından kendisinin haberi olmadan su kanalı geçtiğini iddia eden Hüseyin Tıngır, mağdur olduğunu söyledi. Yetkililerden yardım bekleyen Tıngır, probleminin çözülmesini istiyor

Almanya’nın Hamburg kentinde yaşayan gurbetçi Hüseyin Tıngır, Kahramanmaraş’taki 28 dönüm tapulu arazisinin ortasından 6 yıl önce su kanalı yapıldığını iddia etti. Arazisini çocukları için yatırım amaçlı aldığını söyleyen Tıngır, araziyi alabilmek için 20 yıl Avrupa’da direksiyon salladığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı ve ilgili kurumlardan mağduriyetinin giderilmesi için yardım isteyen Tıngır, "Burayı gelişigüzel istimlak etmeden bana sormadan bu kanal yapılmış. Ben bir gün izne geldim ve baktım ki büyük bir kanal var. Ben anlamıyorum, benim tapulu tarlamın ortasından sıkılmadan ve utanmadan büyük bir su kanalı yapmışlar.

'SATACAK OLSAM KİMSE ALMAZ'

Ben Almanya’dan her izne geldiğimde 6 yıldır uğraşıyorum ve hiçbir şekilde bir netice alamadım. Arazimin toplam alanı 28 dönüm ve bu alanın ortasından böyle yarılmış kanal açılmış. Bu alanı satacak olsam kimse alamaz ve ortasında bölünmüş. Avrupa’da, Almanya’da değişik işlerde çalıştım. Kendi taksi iş yerimi kurdum ve 20 yıl taksi şoförlüğü yaptım ama ne kadar da Avrupa’da çalıştıysam da benim gönlüm memleketimden yana. Buraya da geliyorum ve bana böyle bir problem çıkartıyorlar. Ben bu yeri çocuklarımın geleceği için yatırım olarak almıştım. Cumhurbaşkanımız, İçişleri Bakanımızdan yardım istiyorum. Kim ilgileniyorsa Allah rızası için benim bu işimi bir an önce açıklığa kavuştursun" diye konuştu.

Bu arada, tarla ortasına yapılan taşkın koruma inşaatı ile ilgili Kahramanmaraş Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü'nden yazılı açıklama yapıldı.

'GEREKLİ ÇALIŞMALARA BAŞLANDI'

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü ile Hüseyin Tıngır’ın mağduriyetinin giderileceği belirtilen açıklamada, "Vatandaşımızla görüşme yapılmış olup Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nce gerekli çalışmalara başlanılmıştır" denildi.

YORUMLAR

11 Yorum Var
 • Serap 2 yıl önce Şikayet Et
  Vatanın kıymeti biz gurbetçiler kadar kimse bilemez bizler vatanımızı ailemizi bırakıp almayada gelmişiz sizler yiyin diyemi almayada itildik kakildik şimdide siz mi azı olan bilip bilmeden konuşuyor
  Cevapla
 • Osman 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu gurbetçilerde sözde hep memleket sevdası vardır ama hiç biri Türkiye yi yaşanacak yer olarak görmez bu yüzden gelmez. Vatana hediyeniz olsun beyefendi şuan 1€ 6TL yani sizin oradaki paranız buraya gelince çoğalacak.
  Cevapla
 • tanju 2 yıl önce Şikayet Et
  ya hakkını verin veya kanalı yıkın. Hz ömer ile Hz. Abbas arasındaki arsa olayını hatırlyın.
  Cevapla
 • nealaka 2 yıl önce Şikayet Et
  kapat kardeşim kapat gitsin.
  Cevapla
 • m.simsek 2 yıl önce Şikayet Et
  hakini aramasını o vatandaş onu burda eleştirmenlerden daha çok memlekete faydası var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.