Kars

Kayıp Sedanur'u en son gören o kişi...

08:25 20 Eylül 2018 2 Yorum Var
Kayıp Sedanur'u en son gören o kişi...

Kars Kağızman'da 5 gün önce evinin önünden kaybolan 9 yaşındaki Sedanur Güzel’den dün de haber alınamadı. Küçük kızı en son gören komşu Ertan B.’nin sorgusu sürerken ekipler köyü didik didik arıyor.

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyündeki evinin önünden 4 gün önce kaybolan Sedanur Güzel’in (9) bulunmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Komandolar, jandarma timleri, AFAD ve UMKE ekipleri, korucular ile köylüler her yerde Sedanur’u arıyor. Kars Valisi Rahmi Doğan, ifadeler doğrultusunda gözaltına alınan şüphelinin sahte kimlikte dolaştığını belirterek “Kendisi zaten eski hükümlü. Yarı açık cezaevinde kalan süresini tamamlaması gerekirken sahte bir kimlikle dolaşıyor. Çocukların verdiği ifadede de olayın olduğu anda onun da orada olduğu yönünde bilgi var ve araştırmalarımız da o kişi üzerinde yoğunlaştı” dedi. Bu arada sorgusu süren Ertan B.’nin evinin yanındaki samanlık olarak kullanılan alanda ve evinin çevresinde aramalar yapıldı. Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı kadavra arama köpeği ‘Obert’ ve iz takip köpeği ‘Calisto’ saman yığınında arama yaptı. Ertan B.’nin evi, bahçesi, çatı kısmı ve samanlık olarak kullanılan alanı didik didik eden ekipleri şüphe arz edecek bir durumla karşılaşmadı.

‘Kızım Leyla gibi olmasın!’

Ağrı’da dünyalar güzeli Leyla kaybolduktan 18 gün sonra ölü bulununca Türkiye kahrolmuştu. Şimdi de Kars’ta Sedanur kayıp. 5 gündür kızını arayan Handan Güzel, “Kızımın yerini bilen varsa getirsin, şikayetçi olmayacağım. Yeter ki sağ salim getirsinler. Yalvarıyorum, ne olur Leyla gibi gibi olmasın’ diye ağlıyor.

ÇOCUKLARIN İFADESİ GÖZLERİ KOMŞUYA ÇEVİRDİ...

‘Çocukluk resmimizi istedi’

Bilecik’teki açık cezaevinden izinli çıkan ve sahte kimlikte gezdiği öne sürülen Ertan B. kayıp Sedanur’u en son gören kişi olarak gösteriliyor. Ertan B. çocukları kısa bir süre gördüğünü, aralarında kısa bir diyalog geçtiğini söylerken, çocukların ifadeleri ise bu açıklamayı yalanlıyor. Sedanur ile kaybolmadan önce birlikte olan çocukların, yaptığı açıklamalar gözleri Ertan B.’nin üzerine çevirdi. İşte o açıklamalar:

Bahçede erik toplarken Ertan B. yanımıza geldi. Bizden erik istedi. Biraz verdik. Daha sonra yine istedi. Yine verdik. Bu arada bizimle konuşmaya başladı. Bize ‘çocukluk fotoğrafınız var mı’ diye sordu. ‘Ben sizin küçüklüğünüzü biliyorum. Bize şeker, çikolata verirdim. Beni hatırladınız mı’ dedi. Bu arada erik toplarken Sedanur’un sırtına diken saplandı, ayakları da ısırgan otuna değdiği için acıdı. Ertan B. Sedanur’u kucağına oturttu, ayağını, sırtını temizledi.

Çelişkili ifadeler

Gözaltına alınmadan önce canlı yayınına katılan Ertan B. “Ben çocukları sabah saat 10.30 veya 11.00 sıralarında gördüm” demişti. Ancak çocuklar “Biz erik bahçesine öğleden sonra gittik” diye ifade verdi. Ertan B.’nin daha önce adam vurmak ve küçük yaşta kız kaçırmaktan sabıkası olduğu öğrenildi.

 

YORUMLAR

2 Yorum Var
  • Beste 2 yıl önce Şikayet Et
    Allah çocuklara el uzatanlarin ellerini bakdiklari gözlerini söz söyleyen dillerini kahri perişan etsin ki bir daha el uzatmasin
    Cevapla
  • hatice 2 yıl önce Şikayet Et
    hiçbir anne ağlamasın
    Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.