Kastamonu

514 yıllık Nasrullah Camii'ne restorasyon yerine badana yapıldı iddiası

12:27 25 Haziran 2020 1 Yorum Var
514 yıllık Nasrullah Camii'ne restorasyon yerine badana yapıldı iddiası

Kastamonu'daki 514 yıllık tarihe sahip Nasrullah Camii'ne yapılan restorasyon, sosyal medyada gündem oldu. Birçok süslemenin kaybolmasına sebep olan restorasyonda bahçede bulunan tarihi şadırvanın havuza dönüştürülmesi tepki çekti.

Kastamonu ve İstanbul'da müderrislik yapmış, Diyarbakır, Manisa ve Belgrad kadılıklarında bulunmuş Kadı Nasrullah tarafından 1506 yılında yaptırılan Nasrullah Camii'ne yapılan restorasyon sosyal medyada tepkiye neden oldu.Kastamonu'da yapılan restorasyonda 514 yıllık geçmişi bulunan Nasrullah Camii'ne restorasyon yerine badana yapılması sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

"İSTİKLAL MARŞI'NIN İLK OKUNDUĞU YER"İ

stiklal Marşı'nın TBMM'den önce Mehmet Akif Ersoy tarafından ilk kez okunduğu yer olduğu söylenen Nasrullah Camii'nin restorasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüler tepki çekti.Birçok süslemenin kaybolduğu restorasyonda Nasrullah Camii'nin bahçesinde bulunan tarihi şadırvanın da fanusunun kaldırılarak havuza dönüştüğü görüntüler paylaşıldı.

İşte sosyal medyada dikkat çeken kareler:

 

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • Simyacı 3 ay önce Şikayet Et
    Bu tam bir kepazelik ,tarih düşmanlığı bunu yapan ve yaptıranlara çok ağır cezalarala cezalandırmak gerek yazık ya içim sızladı....
    Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.