Konya

Umut Evi hastalara "umut" oluyor

17:21 03 Ağustos 2017
Umut Evi hastalara "umut" oluyor

Selçuklu Belediyesi tarafından 2010 yılında hizmete açılan "Umut Evi", kanser hastaları ve ailelerini ev konforunda ağırlamaya devam ediyor.

Selçuklu Belediyesi, vatandaşların kaliteli bir şekilde sağlık hizmeti alması için çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda, şehir dışından tedavi amaçlı Konya'ya gelen kanserli hastalar ve ailelerinin Umut Evi'nde ücretsiz olarak ağırlandığı belirtildi.

Kemik metastazı hastası olan Fatma İncel, refakatçisiyle birlikte konakladığı Umut Evi'nde verilen hizmetin şehir dışından gelen hastalar için çok kıymetli olduğunu söyledi.

Yaklaşık 2 aydır Selçuklu Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen Umut Evi'nde kaldığını belirten İncel, "Burada sanki evimizdeymişiz gibi yardımcı oluyorlar. Bu hizmeti düşünen ve bizlere çok yardımcı olan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyorum. Burada her konuda bizimle ilgilenen personel arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, hizmetten yararlanan vatandaşların, tedavilerinde devamlılığı sağlamak, moral desteği vermek, hasta ve hasta yakınlarına idari işlemlerle ilgili yardım sağlamak ve hasta bakımını bir basamak daha öteye taşımak istediklerini kaydetti.

YORUMLAR

ETİKETLER
kanser hastaları
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.