Konya

Şiddetle suçlanan Kuran kursu eğitmeni için suç duyurusu

15:12 03 Mart 2020 3 Yorum Var
Şiddetle suçlanan Kuran kursu eğitmeni için suç duyurusu

Konya'da Ereğli Müftülüğü, Topak Kız Kuran Kursu'nda 25 yıldır yöneticilik ve kurs öğreticiliği yapan Ayşe N. hakkında, 'öğrenciler ile velileri baskıyla yanlış yönlendirdiği ve öğrencilere şiddet uyguladığı' iddiasıyla idari soruşturma başlatıp, Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Teftiş Kurulu tarafından 2019 yılında yurt genelinde Kuran kurslarında denetleme yapıldı. Ereğli Müftülüğü‘ne bağlı Topak Kız Kuran Kursu'nda yapılan denetleme sonunda da geçen şubat ayında rapor hazırlandı. Raporda, 'kursta yaklaşık 25 yıldır yöneticilik ve öğreticilik yapan Ayşe N.'nin uzun süredir görev yaptığı için, kursun iş ve işlemlerinin kendi idaresi doğrultusunda şekillenmesi gerektiği yönünde bir ruh haline girdiği, bu durumdan müftülük, kurs çalışanları ve öğrencilerin rahatsız olduğu, yöneticilik görevinin icaplarını yerine getiremez hale geldiği' anlatılarak, yöneticilikten alınmasına karar verildiği bildirildi. 

İlçe Müftüsü Celal Malkoç da 23 Şubat günü kursta eğitim gören öğrencilerin velileriyle toplantı düzenledi. Ayşe N. toplantıya izinsiz olarak katılınca tartışma yaşandı. Yaşanan olayların ardından yapılan araştırmada ise Ayşe N.'nin bazı öğrencilere şiddet uyguladığı yönünde şikayetler geldi.

Ereğli İlçe Müftülüğü Ayşe N. hakkında  'öğrenci ve velilere baskı yapıp yanlış yönlendirdiği ve öğrencilere şiddet uyguladığı' iddiasıyla idari soruşturma başlatıp, Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.  

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • Asfggssnsns 11 ay önce Şikayet Et
  Evet Dersi iyi olmayanlara kızıyordu karşısında titrerdik ama bu kadarını hak etmedi ben hocamı böyle görünce çok üzüldüm bende kaldım yanında dört yıl ama sayesinde öyle sağlam hafızlıkla çıktım ki Ne kadar dua etsem az lütfen artık hocamızın üstüne çok gitmeyin siz bizim iç halimizi bilmiyorsunuz Ayşe hocamız eğer o an sinirlenip kızdıysa daha sonra gönül almasınıda bilir
  Cevapla
 • Akış 11 ay önce Şikayet Et
  İşin içinde nevar Allah bilir
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Gerçekliğini Allah biliyor belkide hizmet ettiği için iftiraya maruz kalmıştır . İnşallah gereken en doğru şekilde gün yüzüne çıkar da durumun gerçekliği görülür . 25 senedir yeni mi şikayet ediliyor ilginç geldi
  Cevapla
 • Çok acayip 11 ay önce Şikayet Et
  Bir kişi bir yerde 25 sene çalışır mı, Bu nasıl iştir, anlayamadım, ya ne güzel işler varmış ha...
  Cevapla
 • Musti 11 ay önce Şikayet Et
  Neden çalışmasın sen işini yaptiktan sonra
 • Adalet 11 ay önce Şikayet Et
  Orayı babasının çiftliğine çevirmiş
 • Uyarı 11 ay önce Şikayet Et
  En büyük tehlike olan benlik rüzgarına kapılmış galiba
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
öğretmen Konya
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.