Dahilerin arasından sıyrılan genç sanatçılar 1 Ekim'de CerModern Ana Galeri’de buluşuyor

Küratörlüğünü Atilla Güllü’nün yaptığı, dev bir külliyatın ve dahilerin arasından sıyrılan genç sanatçıları bir araya getirmeyi amaçlayan “Genç Buluşma” isimli sergi 1 Ekim'de CerModern Ana Galeri’de sanatseverlerle buluşacak.

Dahilerin arasından sıyrılan genç sanatçılar 1 Ekim'de CerModern Ana Galeri’de buluşuyor
Dahilerin arasından sıyrılan genç sanatçılar 1 Ekim'de CerModern Ana Galeri’de buluşuyor
GİRİŞ 28.09.2022 16:25 GÜNCELLEME 28.09.2022 16:28

Otuz genç sanatçıların dikkate değer işlerinin yer alacağı zengin bir seçkiye sahip sergi ile CerModern, genç sanatçıların yolunu açma ve onlara destek olmayı amaçlıyor.

Serginin küratörü Atilla Güllü ise sergi ile ilgili olarak “CerModern’de şimdi bir “Genç Buluşma” sergisinin yer bulmasının çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Genç tavır ve enerjinin bu "gençleşmiş" mekanla buluşmasının, zincirleme bir reaksiyonu tetikleyerek izleyicileri de etkileyeceğini tasavvur ediyorum. Zaman ve emek gerektiren, genç sanatçıları takip edip izleme, fırsat çıktığında da deneyimlerimi paylaşma konusuda "kendime görev"ini büyük bir keyifle yıllardır sürdürüyorum-sürdüreceğim. Bu sergideki sanatçı ve işlerin seçimleri hayli öznel bir tavrın sonucudur; sanatsal kalitenin, özgünlük , titizlik ve emeğin, disiplinli çalışma ve araştırmadan korkmadan eylemenin egemen olduğu işleri ve sanatçıları izleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Daha kapsayıcı ve nesnel olmak konusundaki olası zaaflarımızı ilerdeki sergilerimizle hafifletebileceğimizi ümit ediyoruz.” İfadelerinde bulundu.

KATILAN SANATÇILAR

23 Ekim’e kadar devam edecek sergide, Ahmet Ağıllı, Bişeng Atan, Mehmet Babat, Burcu Bayazıt, Deniz ÇELİKER, Sinan Dağ, Dou Print Studio, Berk Güntürk, Rabia Kalyoncuoğlu, Özü Özden Koç, Dilara Mataracı, Büşra Mirza, Maria Roza, Cem Sonel, Hediye Bugüm Tatar, Banu Taşkent, M.Tau, Seda Tezcan, Taha Üstündağ, Berkay Ali Yağbasan, Azat Yeman, Yaren Yıldız, Sadık Yılmaz isimli sanatçıların eserleri yer alacak.

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İspanya'dan Galatasaraylıları heyecanlandıran Ronaldo iddiası!
TFF resmen açıkladı! Göztepe ve Altay hükmen mağlup