Iğdır’ın Karabağ kiliminin tarihçesi Bahar Kapıda’da

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta Iğdır’dan evlere konuk olacak.

Iğdır’ın Karabağ kiliminin tarihçesi Bahar Kapıda’da
Iğdır’ın Karabağ kiliminin tarihçesi Bahar Kapıda’da
GİRİŞ 04.03.2022 13:46 GÜNCELLEME 04.03.2022 13:46

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta Iğdır sokaklarını arşınlayacak. Bahar Gelir ilk olarak Iğdırlı kadınlarla tandır başında buluştu. Iğdır’ın lezzetli lavaşının tadına bakan Gelir, kadınlarla birlikte keyifli bir sohbete imza attı. Bahar Gelir daha sonra Iğdırlı fenomen Çoban Erdal ile koyun pazarlığı yaptı. Bahar Gelir’in ısrarına dayanamayan Çoban Erdal, sürüsünü ona devretti. Bir anda yüzlerce koyunla baş başa kalan Gelir’in şaşkın halleri Çoban Erdal’ı gülmekten kırdı geçirdi.

Bahar Kapıda ekibi son olarak Ahıskalıların Iğdırlılara miras bıraktığı Karabağ kilimlerinin dokunduğu atölyeye gitti. Birbirinden eşsiz motiflerin dokunduğu kilimlerin geçmişini öğrenen Gelir, altı yaşındaki minik Zana’nın kilim dokuduğunu görünce gözlerine inanamadı.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 11:30’da Kanal 7 ekranlarında…

Program Adı        :  BAHAR KAPIDA

Yayın Tarihi          : 06 Mart 2022, Pazar

Yayın Saati           : 11:30

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İşçi tarafı asgari ücret için net rakamını açıkladı: 7785 TL'nin altı asla olmaz
Biden ve Macron'dan ortak açıklama: Putin'e flaş çağrı!