10 gündür su verilmeyen mahalleli isyan etti - YAZDIR

Bingöl'de 10 gündür suların akmadığı Bahçelievler Mahallesi'nde oturanlar, çok zor durumda kaldıklarını belirterek, 1 saat yol kapatma eylemi yaptı.

  • GİRİŞ07.10.2013 16:25
  • GÜNCELLEME07.10.2013 16:25
  • KAYNAKDHA

Bahçelievler Mahallesi'nde 10 gündür suların akmaması üzerine mahalle sakinleri, taş, beton ve kalaslarla yolu trafiği kapatarak eylem yaptı. Çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu protestocular, çok zor durumda kaldıklarını belirtip, bir an önce sorunlarının çözülmesini istedi. Mahalle sakinlerinden Güllü Budraç, "Sesimizi duyurmak amacıyla yolu kapattık. Bu yolların ve suyun durumdan dolayı çocuğum ve ben astım hastası olduk; raporlarla ben kanıtlayabilirim.

Lavabolarımız, mutfaklarımız ve banyolarımıza girilmez hale geldi. Ben çocuğumun saçını ıslak mendille silip okula yollayan bir insanım. Bunu da söyleyeyim; okullarımızda bile su akmıyor. Bu sorunumuz büyük olduğu için sesimizi duyurmak için yol kapattık. Artık bu sorunumuzun çözülmesini istiyoruz. Dayanacak gücümüz kalmadı" dedi.

Mahalle sakinleri yaklaşık 1 saat sonra yolu trafiğe açtı. Bingöl Belediyesi yetkilileri ise mahallede altyapı çalışması yapıldığını ve su borularının değiştiğini belirterek, "Bu yüzden su verilemiyor. En kısa zamanda çalışmalar tamamlanacak" ifadelerini kullandı.