"Milli İradeye Saygı Konvoyu" Türkiye'de - YAZDIR

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Avusturya Şubesi tarafından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek amacıyla organize edilen "Milli İradeye Saygı" konvoyu, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçerek Türkiye'ye geldi.

  • GİRİŞ03.01.2014 10:56
  • GÜNCELLEME03.01.2014 20:34

Avusturya'nın başkenti Viyana'dan dün yola çıkan, Macaristan, Sırbistan ve Bulgaristan üzerinden Türkiye'ye gelen konvoyda, çok sayıda araç yer aldı.

UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, yüzlerce araçla dün akşam Viyana'dan yola çıktıklarını, uzun bir yolculuğun ardından Türkiye'ye geldiklerini söyledi.

Konvoya katılanların Türkiye'deki olumsuz gelişmelere "dur" demek için burada olduklarını belirten Çelik, şöyle konuştu:

"Sayın Başbakanımıza sahip çıkmak adına geldiler. Hükümetimize destek vermek için buraya geldiler. Çünkü burada yaşanan olumsuzluklar, Avrupa'da yaşayan Türkleri üzmektedir. Bundan sonra da mevcut hükümetimize bu desteklerini her zaman sürdürecekler. Her zaman hükümetimizin ve Başbakanımızın yanında olacağız."

4 ÜLKE DOLAŞIP TÜRKİYE'YE GELDİLER

Avusturya'nın başkenti Viyana'dan yola çıkan, Macaristan, Sırbistan ve Bulgaristan üzerinden Türkiye'ye gelen konvoyda, çok sayıda araç yer aldı. UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, yüzlerce araçla dün akşam Viyana'dan yola çıktıklarını, uzun bir yolculuğun ardından Türkiye'ye geldiklerini söyledi.

''HEPSİNİN BİRER OYUN OLDUĞUNU BİLİYORUZ''

Konvoya Viyana'dan katılan Ahmet Meriç ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermek için konvoya katıldığını söyledi.

Her seçim öncesi bu tür oyunlara başvuranların olabileceğini ifade eden Çelik, "Yapılanların hepsinin birer oyun olduğunu çok iyi biliyoruz. Her seçim öncesi bu tür oyunlara başvuruyorlar. Bizler de safımızı belli etmek ve Başbakanımıza destek vermek için geldik. Geldiğimize değdi. Çok mutluyuz'' diye konuştu.

Konvoy daha sonra İstanbul'a hareket etti.