'CHP'de Fethullah Gülen hayranı vekiller var' - YAZDIR

CHP'li eski vekil Şahin Mengü, Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP ile ilgili tartışma çıkartacak bir iddiada bulundu.

  • GİRİŞ17.12.2014 12:22
  • GÜNCELLEME17.12.2014 12:30

Ömer Süt'ün haberi

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa eski milletvekili Şahin Mengü, Cumhuriyet Halk Partisi’nde Fethullah Gülen’e hayran milletvekillerin olduğunu ve bunun Kemal Kılıçdaroğlu tarafından bilindiğini iddia etti. CHP ile cemaat arasındaki yakınlaşmayı da değerlendiren Mengü, CHP’nin hiçbir şekilde Fethullah Gülen Cemaati’nden medet ummaması gerektiğinin altını çizdi. 

İşte Mengü’nün Haber7’ye yaptığı açıklamalar: 

“KEMAL KILIÇDAROĞLU İLK YANLIŞI 10 AĞUSTOS’TA YAPTI”

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk yanlışı 10 Ağustos’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oldu. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın aday olduğunu açıklamasından sonra gerek CHP gerekse MHP’nin genel başkanlarının kendilerinin aday olmaları gerekiyor. Dünyanın her yerinde bu böyledir. Ortak adayın Fethullah Gülen’e yakın olup olamadığını da bilmiyorum çünkü adamı tanımıyorum.“

“’MAZLUMUN YANINDAYIZ’ AÇIKLAMASI AKIL TUTULMASIDIR”

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin hiç ilgilendirmeyen bir konuda, cemaat ile siyasi iktidarın kapışmasında CHP’nin biz mazlumun yanındayız, açıklama yapması akıl tutulmasıdır. Düne kadar insanları haksız, hukuksuz yere hapse atmış insanlara sahip çıkmasını, basına yapılan baskıyı bundan ayrı tutuyorum, bana kimse izah edemez. Eğer bu ülkede hakim, savcı ve polisler bile egemenlik içerisindeyse onlar bu işin mazlumu değildir.“

“CHP’NİN FETHULLAH GÜLEN’E İHTİYACI YOK”

“CHP’nin iktidara gelmesi için cemaatle ya da bir başka organla işbirliği yapmasına gerek yok. Yani CHP’nin Fethullah Gülen’e ihtiyacı yok. Eğer CHP iktidara gelmek istiyorsa kendi programını doğru ve net bir şekilde halka anlatmalıdır. Sadece sözle muhalefet yapılmaz.”

CHP’DE GÜLEN’E METHİYELER DİZEN MİLLETVEKİLLERİ VAR

Son olarak CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in ‘Partimiz 30 Mart seçimlerinde cemaatle ittifak yaptı’ sözlerini  değerlendiren CHP’li Mengü, Güler’in bu sözleri bana da ters gelmedi. Hepimizin dışarı baktığımızda algıladığımız olay budur. CHP’nin içerisinde Fethullah Gülen’e methiye dizen milletvekilleri var. Bu milletvekillerini ben getirmedim Sayın Kılıçdaroğlu getirdi. Bunu kendisi de biliyor. Halkta umut sağlayacak projeler üretemiyorsan iktidarı hedefleyemezsin. CHP’nin ne Fethullah Gülen cemaatinden ne de başka cemaatten medet ummaması gerekiyor, açıklamasında bulundu. 

omer.sut@haber7.com

Haber7.com