Ahmet Aydın'ın CHP'lileri çıldırtan konuşması - YAZDIR

"Türkiye toprak kaybetti" diyen CHP'lilere cevap veren Ahmet Aydın, "Masa başında Musul'u Kerkük'ü verenlerin konuşmaya hakkı yok" dedi.

  • GİRİŞ23.02.2015 16:19
  • GÜNCELLEME23.02.2015 16:45

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Şah Fırat operasyonu ile ilgili Genel Kurulu bilgilendirdi. Ardından CHP'li vekiller Genel Kurul kürsünündeTürkiye'nin toprak kaybettiğini savunan açıklamalarda bulundu.

"TOPRAK KAYBETTİK DEMEYE HAKKINIZ YOK"

CHP'lilerin "Türkiye toprak kaybetti" iddialarına cevap veren AK Parti Grup Başkanveli Ahmet Aydın, CHP'nin daha önce Musul, Kerkük ve Süleymaniye'yi masa başında kaybettiğini bu yüzden Şah Fırat operasyonuna yönelik olarak eleştiri haklarının bulunmadığını ifade etti.

Ahmet Aydın şunları söyledi:

"Masa başında Musul'u Kerkük'ün verenlerin kalkıp bu kürsüde konuşmaya hakları yoktur. Masa başında Musul'u verdiniz, Kerkük'ü verdiniz, Süleymaniye'yi verdiniz; kalkıp şimdi de Türkiye toprak kaybediyor, bayrağı indirdiniz demeye hakkınız yok. Türkiye Cumhuriyeti tek bir karış toprak kaybetmemiştir. Tereyağdan kıl çeker gibi, o yangının içinde bir tek askerini vermeden tereyağından kıl çeker gibi emanetlerini almıştır"