Elitaş: PYD kim ki onlarla işbirliği yapalım! - YAZDIR

AK Partili Mustafa Elitaş, Şah-Fırat operasyonu ve İç Güvenlik reform Paketi hakkında konuştu.

  • GİRİŞ25.02.2015 07:16
  • GÜNCELLEME25.02.2015 09:34
  • KAYNAKAKŞAM GAZETESİ

Yelda Gökdağ'ın haberi

‘Muhalefetin 'Şah-Fırat' operasyonu eleştirileri beni şoke etti’ diyen AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş: "PYD'ye bilgi verilmesi, 'biz geliyoruz, yolumuza çıkmayın' uyarısıydı. PYD kim ki, işbirliği yapalım. "

Elitaş'ın açıklamaları şöyle: 

"PYD KİM Kİ TÜRKİYE İŞBİRLİĞİ YAPSIN"

“Operasyon sürecinde PYD ile işbirliği yapıldığı iddiaları ise külliyen yalandır. HDP, bu yalanı dillendirerek siyaset üretmek derdinde. PYD kim ki, Türkiye işbirliği yapsın. PYD de PKK gibi bir terör örgütüdür. PYD'ye bilgi verilmesi ise "Biz 38 askerimizi almak için tanklarımız, araçlarımız, silahlarımızla geliyoruz. Sakın yolumuza çıkmayın, herhangi bir densiz karşımıza çıkar veya fiili tecavüzde bulunursa bedelini çok ağır ödersiniz" uyarısıdır. PYD de bu uyarıya, "baş üstüne" demiştir. Olayın özü budur.” 

"OYUNLARINA GELMEDİM"

“İç Güvenlik Reform Paketi'nin, uzlaşı içinde çıkarılması için muhalefete birçok kez çağrı yaptık, ancak karşılık alamadık. CHP, MHP ve HDP lise öğrencileri gibi TBMM'de şiddet ortamı oluşturmak için eylem ittifakı kurdular. HDP'nin iki kadın vekili üzerime yürüdü ve bana karşı şiddet uyguladı. Beklentileri benim de kadın milletvekillerine şiddet uygulamamdı. Kendime hâkim olup bunu yapmayınca şaşırdılar, oyunları bozuldu.”