Baydemir: Öcalan buraya gelecek - YAZDIR

Abdullah Öcalan'ın barışın mimarı olarak tasvir eden HDP Şanlıurfa Milletvekili adayı Osman Baydemir, bir gün bölgeye geleceğini söyledi.

  • GİRİŞ20.04.2015 16:32
  • GÜNCELLEME20.04.2015 16:32
  • KAYNAKDHA

HDP Şanlıurfa Milletvekili adayı Osman Baydemir, 7 Haziran'ın mahkeme günü olduğunu ve halkın vereceği kararın yeni bir yaşamın kapılarını açacağını belirterek, "Bu barışın önünü açan, barışın mimarı olan Sayın Öcalan’ın bir gün buraya bu coğrafyaya geleceğine tüm yüreğimle inanıyorum" dedi.
 
Osman Baydemir, "Temel hedefleri Türkiye’nin batı yakasına asker cenazesinin gitmesini sağlamak, Kürdistan’a da gerilla cenazesi göndermeyi sağlamaktı. Ve dönüp sonra ‘bakın HDP şiddeti destekliyor' diyerek ‘HDP'ye oy vermeyin’ demeye getirmeye çalışıyor. Büyük bir tuzak kurdular. Ama halkın sağduyusu ve metaneti bu oyunu boşa çıkarttı" diye konuştu.

ÖCALAN BİR GÜN BURAYA GELECEK

Seçimleri mahkeme gününe benzeten ve insanların vereceği karar ile yeni bir yaşamın kapılarının açılacağını belirten Baydemir şöyle konuştu:

"Yoksullaştırma politikalarını dişlerimizle söküp atacağız. Demokrasilerde halkın da yöneticileri yargıladığı bir mahkeme var. O mahkeme sandıktır. Mahkeme günü 7 Haziran’dır. Hakim de, savcı da, karar sahibi olan da sizsiniz. İnancım o ki; o mahkemeye gittiğinizde sizler vicdanınızla aydınlık, barışçıl Türkiye’nin ve yeni yaşamın kapılarını açacaksınız. Ve bu barışın önünü açan, barışın mimarı olan Sayın Öcalan’ın da bir gün buraya geleceğine tüm yüreğimle inanıyorum."