'Ne konuştuklarını söylesem yer yerinden oynar' - YAZDIR

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Savcı Sayan, katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  • GİRİŞ21.04.2015 04:43
  • GÜNCELLEME21.04.2015 14:02

AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Savcı Sayan, Denge Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Yıldız ve Analist-Yazar İlhami Işık'ın konuk oldu.

Savcı Sayan AK Parti'ye geçişinden sonra gelen eleştirilere cevap verirken önemli açıklamalarda da bulundu.

İşte Sayan'ın yapmış olduğu çarpıcı açıklamalar;

''EN GÜÇLÜ OLDUĞUNUZ AN SİZE SALDIRILAN ANDIR''

8 yıl önce yaptığım bir konuşma, sanki çok gizli yapmışım gibi şimdi AK Parti adaylığımdan sonra gündeme geliyor. Biri arkanızdan konuşuyorsa demek ki çok başarılısınız demektir. En güçlü olduğunuz an herkesin size saldırdığı andır. Biz yeni Türkiye yolunda yeni hizmetleri bize sunan, Türkiye sözleşmesini bize sunan AK Parti'deki yolumuzdan memnunuz, Hedefimiz renk ayrımının olmadığı, herkesin kardeşçe yaşadığı 2023. 

''ONE MİNUTE' DA DOĞRUYU GÖRDÜM''

Ben o günkü konuşmamda il başkanıydım. Liderlerimi satmam ve ardından asla komplo çevirmem. Ağrı il başkanıydım o zamanlar. Bize hep o zaman yanlışı gösterdiler. 2009'daki 'One Minute'tan sonra doğruyu gördüm. Geçmişime saygı duyup hatalarımdan ders çıkardım. 

''CHP MYK'SINDA KONUŞULANLARI AÇIKLASAM…''

Geçmişte CHP MYK'sındaki konuşmaları şerefim ve haysiyetim olarak bildiğim için 10 yılda da açıklanmayacağı için söylemiyorum. Sadece AK Parti'nin kapatılma sürecinde anayasayla ilgili yapılan müracaatlarda onların konuşmalarının sadece yüzde biri kamuoyuna yansısa Türkiye'de yer yerinden oynar. Uğur Dündar'ın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte organize ettikleri komplosunu açıklasam yer yerinden oynar.