Mersin'de arife gününde şehitlik ziyareti - YAZDIR

Mersin'de arife gününde düzenlenen programda şehitlik ziyaret edilerek mezarlara karanfil bırakıldı. Aynı mezarlıktaki Özgecan Aslan'ın mezarına karanfil bırakıldı.

  • GİRİŞ16.07.2015 12:29
  • GÜNCELLEME16.07.2015 12:53
  • KAYNAKAA

Mersin Şehir Mezarlığı'nda bulunan şehitlikte program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Mersin Valisi Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, Mersin milletvekilleri ve şehit aileleri mezarları ziyaret ederek karanfil bırakıp, dua etti. 

Vali Çakacak, mezarlıkta karşılaştığı şehit ailelerine de karanfil hediye etti. Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Çakacak, milletçe birlik beraberlik ve huzur içinde ramazanın geride bırakıldığını söyledi.

Bayramların önemli, özel günler olduğunu ifade eden Çakacak, şöyle konuştu:

"Bayramlar birlik beraberliğimizin kardeşliğimizin, sevginin saygının ve dayanışmanın yaşandığı çok özel günlerimizdir. Ramazan Bayramı bizim dini bayramımız ama biz aynı zamanda hem inançlarımızla hem kültürlerimizle birleştirmişiz. Bugün şehitliğimizi ziyaret ettik. Şehitlerimiz bizim için son derece önemli. Şehitlik peygamberlikten sonra en yüce makam. Onları minnetle şükranla anıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bizler bu cennet vatanda huzur içinde yaşıyorsak şehitlerimiz sayesindedir. Onlar bize bu vatanı emanet etti. Onun için resmi bayramlaşmadan da önce her arefe günü biz şehitlerimizi ziyaret ediyoruz. Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin."

- Özgecan Aslan'ın mezarı da ziyaret edildi

Şehitlik ziyaretinin ardından protokol üyeleri aynı mezarlıkta bulunan Özgecan Aslan'ın mezarını ziyaret etti. Özgecan'ın mezarına da karanfil bırakıp dua eden protokol üyeleri, daha sonra mezarlıktan ayrıldı. Şehit aileleri de Özgecan Aslan'ın mezarını ziyaret edip karanfil bıraktı.