Teröre karşı sonuna kadar mücadele edilecek - YAZDIR

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Türkiye teröre karşı sonuna kadar mücadele edecektir." dedi.

  • GİRİŞ17.03.2016 14:43
  • GÜNCELLEME17.03.2016 14:43
  • KAYNAKAA

 AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale 18 Mart Deniz Zaferi’nin 101. yıl dönümü dolayısıyla Meclis’teki 550 milletvekiline kendi kaleme aldıkları bir mektupla 1915’te Çanakkale Zaferi döneminde cephede görev yapan askerlerin ailelerine ve ailelerinin çocuklarına yazdığı mektuplardan oluşan “Çanakkale Mektupları” adlı kitabını gönderdi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’ni değerlendiren Turan, Çanakkale’nin milli şuurun başkenti olduğunu vurgulayarak, “Çanakkale Zaferi, milli mutabakatımızın belgesi niteliğinde olan eşsiz bir mücadeledir. Milletimiz o gün birlik ve beraberliği, üstün fedakarlığı, dayanışma ruhu ve manevi gücüyle dimdik ayakta kaldı ve tüm dünyaya ‘Çanakkale geçilmez’ mesajını verdi” ifadesini kullandı.

Yüzyıl önce bu topraklara saldırarak, diz çöktürmek isteyen küresel güçlerin bugün de farklı yöntemlere başvurduğuna işaret eden Turan, “Türkiye yüzyıl önce nasıl ki Çanakkale’de destansı bir mücadeleyle işgalcilere yol vermediyse bugün de küresel güçlerin taşeronu olan terör belasına karşı sonuna kadar mücadele edecektir. Çanakkale bu konuda bizim için bir rehberdir. O rehbere bakarak yolumuzu çiziyoruz” değerlendirmesini yaptı.