Veysi Kaynak KİMDİR? - Yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olan Kaynak NERELİDİR? - YAZDIR

Ak Parti Yeni Genel Başkanı ve Yeni Başbakan Binali Yıldırım'ın 24 Mayıs'ta açıkladığı 65. hükümetin yeni kabine listesinde yer alan Veysi Kaynak kimdir, nerelidir ve nerenin milletvekilidir?, Başbakan Yardımcılığı görevi layık görülen Veysi Kaynak'ın siyasi geçmişi ve aile hayatı ve diğer tüm ayrıntılar haber7.com'da..

  • GİRİŞ27.05.2016 11:55
  • GÜNCELLEME27.05.2016 11:55

AK Parti'de 22 Mayıs'ta görkemli bir olağanüstü kongre ile yeni Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım ismi olmuştu. Çiçeği burnunda yeni Başbakan, bugün 10:30'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yeni kabineyi sundu. Dolayısı ile 65. hükümet yani, yeni hükümet ve kabine kuruldu. Yeni Başbakan Binali Yıldırım'ın bugün açıkladığı 65. hükümetin yeni kabinesinde yer alan Veysi Kaynak kimdir, nerelidir? Başbakan Yardımcısı görevi layık görülen Veysi Kaynak'ın siyasi geçmişi ve aile hayatı diğer ile tüm ayrıntılar haber7.com'da

VEYSİ KAYNAK KİMDİR? - SİYASİ GEÇMİŞİ

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak, 65. Hükümette Başbakan Yardımcılığı ile kabinede ilk kez görev alacak.

Kahmanmaraş'ta 1 Ocak 1962'de doğan Kaynak, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Kaynak serbest avukatlık, Kahramanmaraş Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı, Encümen Başkanlığı yaptı.

Öte yandan Bütçe Komisyon Başkanlığı ve Belediye Başkan Vekilliği, Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı, özel sektörde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde de bulunan Kaynak, TBMM 23. Dönem Kahramanmaraş milletvekilliğine seçildi.

Kaynak, Türkiye - Bahreyn Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı da yaptı.

Evli ve 5 çocuk babası Kaynak, Adalet Bakanı yardımcısı görevini de yürüttü.

AK Parti'den Meclis'e 25. Dönem Kahramanmaraş milletvekili olarak giren Kaynak, 65. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevinde bulunacak.