Görevi devraldı, AB'yi eleştirdi! - YAZDIR

AK Parti Sözcüsü olarak görev yapan Adana Milletvekili Ömer Çelik, Avrupa Birliği Bakanlığı görevini Volkan Bozkır’dan devraldı.

  • GİRİŞ25.05.2016 14:06
  • GÜNCELLEME25.05.2016 14:06

Volkan Bozkır, AB Bakanlığı görevini Ömer Çelik’e devretti. AB Bakanı Ömer Çelik Bozkır’ın son derece önemli işlere imza attığını ve elini attığı her kurumu daha ileriye taşıdığını anlatarak, şöyle konuştu:

AB ÇİFTE STANDARDA SON VERMELİ

"Kıymetli isimden bu görevi devralmak benim için mutluluk. Ak Parti iktidarları döneminde AB’ye tam üyelik perspektifi bir devlet politikası haline gelmiştir. Ama son günlerdeki aktüel tartışmalarda olduğu gibi bir barış projesi olan AB’nin Türkiye’nin iç barışını tehdit eden, Türkiye’nin meşru haklarının savunulması anlamına gelen terörle mücadele konusunda Türkiye’ye dönük çifte standartlarda bulunmamasını istiyoruz. Kuşkusuz bu eşit bir ilişkidir. Türkiye için AB perspektifi çok önemlidir ama yegane seçenek değildir. Biz bu ilişkinin Sayın Bakanımızın döneminde olduğu gibi standartlarının yükselerek, devlet politikasının gereklerini yerine getirmeye çalışacağız."