Başkan yardımcısını yarışmayla seçti - YAZDIR

Rus yanlısı Çeçen hükümeti lideri Kadirov, ülkesinin Stratejik Gelişim Ajansı’nın başkanını ‘Komanda’ adlı bir televizyon yarışması düzenleyerek belirledi.

  • GİRİŞ24.11.2016 10:00
  • GÜNCELLEME24.11.2016 10:00

Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov, ülkesinin Stratejik Gelişim Ajansı’nın başkanını sıradışı bir yöntemle seçti. Sekiz bölümden oluşan ‘Komanda’ adlı bir televizyon yarışması düzenleyen Kadirov, yarışmacıları tek tek kendi değerlendirdi.

FİNALDE 12 KİŞİ YARIŞTI

Yarışmaya her meslekten geniş düşünce gücüne ve organize etme yeteneğine sahip kadın ve erkek katılma imkanına sahipti. Ayrıca, yarışmacılardan iş planlama ve konuşma yeteneğine sahip olmaları bekleniyordu. Finalde 12 kişi yarıştı ve her biri Çeçenistan’ın gelişmesi için kendi fikirlerini öne sürdü.

YARIŞMAYA BİN KİŞİ BAŞVURDU

Yarışmayı yayınlayan Rossiya 1 TV kanalından yapılan açıklamada, yarışmaya katılmak için bin kişinin başvurduğu, yarışmacıların sadece Rusya’dan değil, Avrupa, Meksika, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden de başvurularda bulundukları belirtildi. Önceki akşam final bölümü yayınlanan yarışmanın kazananı, Almanya’nın Düsseldorf kentinden gelen Filip Variçenko oldu. Kadirov ayrıca yarışmanın finalistlerinin de Çeçenistan’da çeşitli devlet görevlerinde bulunacaklarını söyledi.