Kürşat'tan meydanları coşturacak 'Evet' şarkısı - YAZDIR

Türk Halk Müziği'nin önemli isimlerinden Kürşat meydanları coşturacak 'Evet' şarkısı

  • GİRİŞ25.02.2017 18:03
  • GÜNCELLEME25.02.2017 23:22
  • KAYNAKHABER7

Serkan Üstüner / Haber7.com

Kürşat, yıllardır Türk Halk Müziği'nin önde gelen isimlerinden. Kanal 7 ekranlarında yayınlanan 'Gece - Gündüz' adlı gezi programıyla milyonların sevgilisi haline geldi. Kürşat, 16 Nisan'da yapılan referandum için bestelediği 'Evet' isimli şarkıyı ilk kez Haber7.com ile paylaştı. Çok iddialı olan bu şarkı tıpkı dombra gibi meydanları coşturacak cinsten. İlk dinlediğinizde bile hemen müziğin ve sözlerin ritmine kendinizi kaptırıyorsunuz.  İşte meydanları coşturacak 'Evet' şarkısının hikayesi...

Evet’in hikayesi nasıl ortaya çıktı?

Ben geç kaldım ama iki gün önce benden şarkı istendi. .ben de hemen kabul ettim. Hayatımda hiç yaşamadığım bir şey oldu.

15 dakikada 4 kıtalık bir şarkıyla çıktım. Allah’a şükür ki bana nasip etti.

Ne yaptık? Bugün olsun dedik. Stüdyoyu aradık. 30 saat uyumadık ve bugün elimize geçti.

Diğer arkadaşların emeğine saygı duyuyorum ama samimi olarak şunu söyleyebilirim ki, şu anda yapılan şarkılar salon şarkısı ama benim bestelediğim şarkı meydan şarkısı.

Coşkuyla söylenen tüm marş ve şarkıların ritmi var bu şarkıda? Daha önce hiçbir işe böyle konsantre olabilmiş miydiniz?

Çok duygulandım. İlk aklıma gelen 15 Temmuz’du. O gece sokağa çıkıp, tankların üstüne ilk çıkanlardan olduk Allah’a şükür. 

Özellikle bu kıtayı yazarken gözyaşlarımı tutamadım.  Bu şarkıyı yazarken hiçbir menfaat beklemedim ve istemiyorum da. Sadece güçlü Türkiye yolunda ne yapabilirim diye? Bu şarkıyı yazdım.

Fatih olup Yavuz olup

Tarihleri yazan sensin

Hainlere kalleşlere

Oyunları bozan sensin

İstikrara istikbale şanlı mührü

Vuran sensin