Bekçi alımı mülakat sonuçları ne zaman açıklanıyor? - YAZDIR

Yazılı sınavın ardından mülakat sınavına katılan Bekçi adayları sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Polis Akademisi tarafından 4 Kasım 2018’de mülakatları tamamlanan Bekçilik pozisyonu için araştırmalar sürüyor. Peki bekçi alımı mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

  • GİRİŞ30.11.2018 09:16
  • GÜNCELLEME30.11.2018 09:16

Son dönemlerde yoğun başvuru yapılan bekçilik için mülakat aşaması 4 Kasım tarihinde sona erdi. Yazılı ve mülakat sınavına katılan adaylar sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlenmiş durumda. Yapılan fiziki mülakatta 72 metre uzunluğundaki parkuru en az 50 saniyede geçen adaylar, bu aşamanın ardından sözlü mülakata geçiş hakkı kazandı. Peki Polis Akademisi bekçilik mülakat sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Kesin tarih verildi mi?

 

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK, SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Bekçilik için yazılı sınavın ardından fiziki ve sözlü mülakata giren adayların değerlendirilmesi yazılı ve mülakat tarih aralığı kadar kısa sürede bitmeyebilir. Değerlendirme işlemleri Bakanlık tarafına bildirildiği ve adayların incelemeleri yapıldığı için sonuçların açıklanması 2 hafta içerisinde açıklanacağı öngörülüyor. Henüz Polis Akademisi tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat söz konusu açıklama yapıldığında bekçi mülakat sonuçlarını haber7.com üzerinden öğrenebilirsiniz.