AK Parti İstanbul ile ilgili kritik açıklama! - YAZDIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, ''İstanbul seçimlerinin yenilenmesi hususunda yapmayı düşündüğümüz başvuru, henüz gerçekleşmemiştir. "Başvuruda bulunuldu" şeklindeki haberler doğru değildir. Söz konusu bu olağanüstü itiraz yolunu önümüzdeki günlerde kullanmayı düşünüyoruz.'' açıklamasında bulundu.

  • GİRİŞ09.04.2019 15:56
  • GÜNCELLEME09.04.2019 16:02

Ajanslara son dakika olarak düşen ''AK Parti, İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi için YSK'ya tam kanunsuzluk itirazı başvurusu yaptı.'' haberinin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz yeni bir açıklama yaptı. 

Yavuz sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''İstanbul seçimlerinin yenilenmesi hususunda yapmayı düşündüğümüz başvuru, henüz gerçekleşmemiştir. "Başvuruda bulunuldu" şeklindeki haberler doğru değildir. Söz konusu bu olağanüstü itiraz yolunu önümüzdeki günlerde kullanmayı düşünüyoruz.'' ifadelerini kullandı. 

 

 

YAVUZ 'SEÇİMİN YENİLENMESİ BAŞVURUSUNDA BULACAĞIZ' DEMİŞTİ

Yavuz öğlen saatlerinde yaptığı açıklamada, ''Elimizde yeniden kullanabileceğimiz bir imkan var. onu kullanacağız. O imkan, biliyorsunuz 298 sayılını kanunun 130’uncu maddesi olağanüstü itirazı öngörüyor. Maddede, ‘seçimin sonucuna müessir olaylar ve haller sebebiyle’ diyor. Biz de bu yolu kullanarak ve anlattıklarımızı dilekçemize işlemek suretiyle diyeceğiz ki, seçimin sonucunu çok net etkileyecek, seçimin sonucuna net müessir olacak olaylar ve haller var, onun için olağanüstü itirazımızı kullanıyoruz ve İstanbul’da seçimin yenilenmesini istiyoruz diyeceğiz.'' demişti.