25 Nisan Dolar ne kadar? Altının gramı kaç TL oldu? Anlık döviz takibi... - YAZDIR

Merkez Bankası tarafından piyasaların merakla beklediği faiz kararının açıklanmasının ardında Dolar ve Euro'da dalgalanma medyada geldi. Buna bağlı olarak altında artış oldu. Peki 25 Nisan canlı döviz durumuna göre dolar ne kadar oldu?

  • GİRİŞ25.04.2019 14:21
  • GÜNCELLEME25.04.2019 14:46

Son dönemde inişli çıkışlı gidişatını sürdüren dolar ve euro bugün yükselişle başladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Banka politika faizini yüzde 24'te sabit tuttu. Faiz kararı öncesinde 5.89 seviyelerinde işlem gören dolar 5.96 seviyelerine çıktı. Peki şuan dolar ne kadar? İşte canlı döviz takibi

 

 

DOLAR, EURO VE ALTIN ŞUAN NE KADAR?

Dolar: 5,94
Euro: 6,62
Gram Altın: 244 TL

 

TCMB faiz değiştirmedi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Perşembe günü yapılan açıklamaya göre banka politika faizinde değişikliğe gitmedi. Buna göre bankanın ana fonlama aracı bir haftalık repo faizi yüzde 24 seviyesinde sabit kaldı. 

%10'LUK DEĞER KAYBI 

Beklenti büyük ölçüde faiz değişikliğine gidilmeyeceği yönündeydi. Bloomberg HT anketine göre faizlerde bir değişiklik olması beklenmiyordu. Merkez Bankası'nın açıklama metninden "İhtiyaç duyulması halinde ek sıkılaştırmaya gidilebileceği" ifadesi çıkarıldı.

TCMB açıklaması sonrasında 5.9637'ye kadar tırmanan kur, 15 Ekim'den bu yana en yüksek seviyesini gördü.

Türk Lirası Şubat sonu itibariyle gelişen ülke para birimlerinden negatif ayrıştı. Yılbaşından bu yana gelişen ülke kurları dolar karşısında yatay seyrederken TL %10 kadar değer kaybetti.