Diriliş Ertuğrul'dan görülmemiş karar! Final öncesi diziye geri dönüyor... - YAZDIR

Diriliş Ertuğrul 146.bölüm fragmanı yayınlanmasıyla birlikte geçtiğimiz sezon kadrodan ayrılan Ertuğrul Bey'in abisi Gündoğdu Bey diziye geri döndü. Peki Kaan Taşaner'in oynadığı Gündoğdu tarihte nasıl ölüyor? İşte Diriliş Ertuğrul yeni bölümünden öne çıkanlar.

  • GİRİŞ26.04.2019 15:39
  • GÜNCELLEME26.04.2019 15:41

Diriliş Ertuğrul'un finaline kısa bir süre kaldı. Geçtiğimiz günlerde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve Diriliş'e geri döneceğinin sinyalini veren Kaan Taşaner'den sürpriz geldi. Ertuğrul Bey'in abisi Gündoğdu Bey karakterini oynayan başarılı dizi ve film oyuncusu Kaan Taşaner kadroya geri döndü. 

 

 

Ertuğrul Bey düşmanlarını tek tek öldürdükten sonra Osmanlı Devleti'nin temelleri için savaşın fitilini ateşliyor. Abisi Gündoğdu Bey'in geri dönmesiyle birlikte Diriliş Ertuğrul'da heyecan doruklara çıkacak. Peki Diriliş'in yeni bölümünde neler olacak? Gündoğdu Bey gerçek tarihte nasıl ölecek? İşte Diriliş Ertuğrul 146.bölüm fragmanı...

DİRİLİŞ ERTUĞRUL GÜNDOĞDU BEY KİMDİR?

 

 

Gündoğdu Bey, Süleyman Şah'ın oğludur. Kendisi büyük olduğu için babasından sonra obanın başına geçmesi düşünülse de Ertuğrul'un çok keskin bir zekaya sahip olması ve cesareti sayesinde liderliği Ertuğrul Bey'e kaptırmıştır. Süleyman Şah oğlu Gündoğdu'da hiç şüphesiz yiğit bir bey idi.

Diriliş Ertuğrul 146.Bölüm Gündoğdu Bey

Kayı obası bir yandan Anadolu'da kalmak istiyordu. Fakat burada çıkan fikir ayrılıkları iki obayı ayırdı. Gündoğdu ve Sungur Tekin Bey yaklaşık bin çadır ile doğuya doğru yani ana vatana gitmiş Ertuğrul Bey ve kardeş Dündar Bey ise batıya doğru gitmişlerdir. Nihayetinde Osmanlı devletinin temellerini atan Ertuğrul Bey ve obası kocası bir imparatorluk olmuştur.

Gündoğdu Bey'in tarihte nasıl öldüğü bilinmemektedir. Bu konuyla ilgili hiç bir şekilde net bilgiye ulaşılamaz.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 146.BÖLÜMDE NELER OLACAK? FRAGMANI...

Ertuğrul Bey'in abisi Gündoğdu Bey oba geri dönüyor. Gündoğdu uzun süre sonra tekrar dizede yer alacak. Ertuğrul abisi Gübdoğdu'ya savaş planlarından bahsediyor.

Büyük cenk için geri sayım başladı. "Düşmanlarımızı bertaraf ettik. Hasret çektiklerimize de kavuştuk çok şükür. Büyük cenk için geriye kalan tek şey bizim ilk meşaleyi yakmamız olacak" diyen Ertuğrul Bey abisi ile birlikte büyük savaşa hazırlanıyor. Finale kısa bir süre kala izleyenleri şaşırtacak savaş sahneleri yaşanacak.